Header Ads

Cinsel isteği neler artırır?Spor yapmaktan, akupunktura, beslenmeye kadar pek çok yöntemle cinsel isteği artırmak mümkün.

İngiliz seks uzmanı Susan Quilliam’ın son kitabında, belli başlı araştırmaların sonucu dikkate alınarak cinsel isteği artırmanın 30 yolu anlatılıyor.

“Viagra’yı boşverin sayısız yöntemle cinsel isteği artırmak mümkün” sloganıyla araştırma sonuçlarını yayımlayan İngiliz uzman, güneş ışığında bulunan D vitamininin erkekteki testosteron hormonunu yüzde 69 oranında artırdığına dikkat çekiyor.

Güneş dışında cinsel isteği artıran diğer yöntemler neler? Seks uzmanı Susan Quilliam’ın araştırma sonuçlarına dayanarak listelediği öneriler şöyle:

1. Ter kokusu
2007 yılında California’daki Berkeley Üniversitesi tarafından yapılan araştırma sonucunda, erkeğin koltuk altından salgılanan ter kokusunun kadında değişik bir ruh hali yaratabildiği, cinsel isteği artırdığı ve beyni de bu yönde uyardığı belirlendi.

2. Spor
Sportif aktivitelerin sadece cinsel organlara kan akımını hızlandırmakla kalmayıp, kişinin modunu değiştirerek ve iyi hissetmesini sağlayarak endorfin adlı beyin salgısını salgılamasını hızlandırdığı kaydedildi.

3. Hamam, sauna ve masaj
Uzmanlara göre buhardan yana zengin olan hamam, sauna ve spalar kan dolaşımını hızlandırarak libidonun artmasına yol açıyor.
Ayrıca, kadınların rahatlaması için masaj yapılması öneriliyor.

4. Alkol
Yumuşak bir alkol alımı, vücutta tansiyon ve libidonun artmasına yol açıyor ve flörtöz konuşmaları cesaretlendirdiriyor. Çok fazla şarap içmenin erkekte cinsel isteğin azalmasına, kadında ise cinsel isteği artırmakla birlikte, bu birliktelikten alınacak hazzı baltaladığına işaret ediliyor.

5. Sihirli yiyecekler
Chicago Koku ve Tat Araştırmaları Merkezi’ne göreyse salatalık kokusu kadında cinsel isteği artırmak için birebir. Ayrıca kabak çekirdeği, kavun, sarımsak, badem, Hint yemekleri olan yeşil köri ve korma libido arttırıyor.

6. Kan dolaşımı
Yine aynı merkezde, erkeklerin penislerine kan akışının hangi yiyeceklerle yükseldiğini araştıran bilim adamları, en etkileyici kokuların ekmek, pizza, mısır, çilek ve vanilya olduğunu tespit etmiş.

7. Beslenme
Cinsel isteği artıran diğer besin maddeleri ise istiridye, sığır eti, yulaf içeren kahvaltı gevreği, hindi eti ve kırmızı et.

8. Yenilikler
‘Maceracı yeni deneyimlerin’ beyindeki dopamin adlı kimyasalı ve cinsel isteği artırdığı belirtiliyor.

9. Futbol
Futbol oynamanın erkekte testosteron seviyesini yükselttiği, özellikle maçın kazanılması halinde erkekte libido artışının kesin olduğu kaydedildi.

10. Akupunktur
Akupunktur yaptıran kadınların yüzde 25’i sekse karşı daha ilgili hale gelmenin yanısıra, kendilerini daha enerjik hissettiklerini ve daha net düşünebildiklerini belirtmiş.

Nevsal Elevli, Milliyet Cadde

Kaynak: pudra. com

Hiç yorum yok