Header Ads

Evliliklerde yeni trend: Düğün estetiği


Düğün öncesi yaşanan gelinlik, ayakkabı ve saç telaşına artık 'estetik telaşı' da eklendi. Kimi o gün daha fit görünmük için yağ aldırıyor, kimi burnunu törpületiyor

Gelin adayları, en mutlu günlerinde 'en güzel' halleriyle görünmek ister. Bunun için de nikah öncesi estetik operasyonlar devreye girer... Medical Park Samsun Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Dr. Taha Mehmetoğlu; nikah estetiklerini anlattı:

SİVRİ BURNA TÖRPÜ! 

 Yüz bölgesine baktığımızda, ilk göze çarpan uzvumuz burnumuzdur. Yüz güzelliğini ön plana çıkarmak içinse sorunlu bölgeyi düzeltecek bir operasyon yaptırmak şarttır.

 Gerekli gördüğümüz hastalarda törpüleme yöntemi uyguluyoruz. Çünkü yapılan bir törpüleme işlemiyle burundaki fazlalıktan kurtulmak ve burun sırtındaki estetik çizgileri ön plana çıkarmak mümkün. Güzel bir makyajla da bu estetik çizgiler, yüzün simetrisini tamamlayabiliyor. Bu arada törpüleme işlemi özel aletlerle yapılıyor. Burun sırtındaki fazlalık, tıraşlanarak azaltılıyor. Burun sırtındaki çıkıntının büyüklüğüne bağlı olarak bu işlemin süresi 20 dakika ila bir saat arasında değişebiliyor.

 Burnun tam şekillenmesi altı ayı buluyor. Bu yüzden gelin ve damat adaylarının düğünden en az altı ay önce ameliyat olması gerekiyor.

DÜŞÜK BURNA BOTOKS! 

 Burun ucuna bazen botoks yapıyoruz. Gülme sırasında burun ucunda düşme, burun kanatlarında genişleme oluyor ve burun ucu düşük gözüküyorsa; bu kişilerde dolaylı olarak burun üstü kemeri de fazlaymış gibi algılanıbiliyor.

 Burnu hafif düşük ve burun sırtında kötü çizgilenme (tavşan çizgileri) olan gelin ve damat adaylarına, cerrahi müdahale gerekmeden botoksla burun ucu dikleştirmesi yapıyoruz. Bu işlem için gelin ve damat adaylarının altı ay öncesinden ameliyat olmasına gerek yok! Uygulama beş dakika sürüyor. Kişi, operasyon sonrası güncel hayatına devam ediyor. Etkisi ise altı ay sürüyor.

ÇİZGİLERİ SİLİYORUZ! 

 Düğün fotoğrafları, ömür boyu saklanacak birer anı olduğu için gelin ve damat adayları için büyük önem taşır. Yüzlerindeki mimik çizgilerinin bu özel fotoğraflara yansımasını istemeyen gelin ve damat adayları; çizgilerinden kurtulmak için estetik cerrahlara başvurur. Biz de onlara botoks yaptırmalarını öneriyoruz.

 Düğünden bir ay öncesinden yapılacak botoks uygulamasıyla objektiflere daha rahat gülümsüyorlar. Yüz bölgesindeki diğer kırışıklar için de botoks en ideal yöntem...

 Botoks, gözlerin dış kısmında bulunan 'kaz ayağı' kırışıkların giderilmesinde de kullanılabiliyor. 'İnjeksiyon şeklinde uygulanan botoks' denen toksin, yüz bölgesinde özellikle alın ve kaşlar arasındaki çizgilerin oluşmasına neden olan mimik kaslarının kasılmasını önlüyor. Mimik kasları gevşeyince, yüz çizgileri de düzleşiyor. Botoks uygulaması 5-10 dakika sürebiliyor. Kalıcığı ise 6 ay...

TOPUZ SEVENLER AMACINA ULAŞIR

KULAK ESTETİĞİ
 Topuz, gelinlerin vazgeçilmez saç tasarımıdır. Bunun için 'kepçekulak' dediğimiz kulak arkasındaki açılım, düğün öncesi en sık yapılan operasyonlardandır. Ameliyat, kulak arkasında kesiyle başlar.
 Bu kesi, kulak arkaya kıvrılınca gizli kalır. Ameliyatın ertesi günü sargılar açılarak saç bandı takılır. Saç bandı, dört gün sürekli takılır. Gelin adayı, ameliyat olduktan üç gün sonra rahatça sokağa çıkabilir.

DERİN ÇİZGİLERDEN AMELİYAT OLMADAN KURTULABİLİRSİNİZ

ÇİZGİLERE DOLGU
 Yüzdeki bazı çizgileri ameliyatsız ve botokssuz da yok edebiliriz. Dolgular, bu konuda kendini ispatlamış yöntemlerdir ve yıllardır plastik cerrahide kullanılmaktadır. Kaşların arasında, alın ve ağız kenarlarında oluşan derin çizgiler, özel elde edilmiş dolgularla düğünden önce birkaç gün içinde silinebilmektedir.

 Kırışık izlerinin kaybolması için, enjeksiyonla yapılan 'hyaluronik acid jel' yapısındaki dolgu maddeleriyle, çizgilerin altı doldurularak yok edilebilir. Bahsedilen dolgu maddelerinin ömrü altı ile 12 ay arasındadır. Özellikle derin kırışıkların tedavisinde, botoksla birlikte kullanılan dolgu maddeleri de iyi sonuç vermektedir.

KAŞLARA BOTOKS
 Kaş kaldırma işlemi botoksla da yapılabilir. Göz kenarında oluşan kaz ayağı dediğimiz kırışıklıklar, düğünden bir hafta önce kaybedilebilir.
 Botoks, kaşlar üzerine belli noktalara enjekte edilerek kaşın dış kısmının kalkmasını da sağlayabilir.

DÜGÜN ÖNCESİ YAĞLARA LIPOSUCTION'LA ELVEDA! 

'PEELİNG'Lİ ÇÖZÜM
 Dekolteli gelinlik tercih eden gelin adaylarında, memeyle birlikte omuz ve boyun estetiği de yapılabiliyor. Çünkü bunların birbiriyle uyumu da görünüme ayrı bir hava katıyor.

 Dekolte bölgesinde bazı çizgilenmeler ile yağ birikmeleri rahatsız edici bir görüntü yaratıyor. Gelinlik içinde kusursuz bir dekolteye sahip olmak isteyenlere, küçük peeling ajanlarıyla derinin canlılığını artıracak işlemler yapıyoruz.

 Dekolte bölgesinde kötü çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları çok işe yarıyor. Çok ince kırışıklıklar mevcutsa bu kırışıklıklara da dolgu yapılabiliyor.

YAĞDAN KURTULUN 

 Bölgesel yağlanma operasyonlarında liposuction ister gelin, ister damat adaylarında en sık yapılan ameliyatlardan...

 Bazı bölgelerdeki istenmeyen yağlardan diyet ve spor yapmakla kurtulamayan adaylar, sıklıkla liposuction ameliyatı için müracaat etmektedirler.

 Bu işlem özellikle gelin adaylarının fiziğinin daha estetik bir şekle kavuşmasını ve yüz ile boyun, göbek, üst kollar, karın, kalça, dizler, bacaklar, sırt bölgesi, çene altı ve topuklarda istenmeyen yağların alınmasını sağlıyor. Erkeklerde ise göğüs ve karın bölgesinde istenmeyen yağlar bu yöntemle alınabiliyor.

CANSIZ CİLDE PEELING, AYRIK MEMELERE AMELİYAT

DÜĞÜN ÖNCESİ BAKIM
Evlilik hazırlılarının yoğunlaştığı bahar aylarında gelin ve damat adaylarının cilt canlandırma bakımları, düğün öncesinin olmazsa olmazı...

 Yüzün parlak ve genç görünmesi, yapılan makyajın istenilen sonucu vermesi için şart. Çünkü iyi bir makyajın temiz ve bakımlı bir zemine yapılması gerekiyor. Bu anlamda kimyasal peeling iyi bir seçenek.

 Kimyasal peelingle yüz ve boyun bölgesi, ölü hücrelerden kurtuluyor. Kimyasal peelingle, ameliyat olmadan ve bakım kremleri kullanmadan yarım saatlik bir uygulama ile lekesiz ve canlı bir cilde kavuşmak mümkün. Aynı zamanda kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

MEME ESTETİĞİ 

 Gelinler, güzel bir gelinliği taşıyabilmek için meme estetiğine öncelik tanır. İster küçük göğüsler, isterse de büyük ve sarkık göğüsler, düğün öncesi küçük operasyonlarla istenilen görünümü kazanabilir. Küçük göğüsler, meme protezleriyle büyütülebilir.

 Dekolte problemleri memeden kaynaklanıyorsa ve her iki meme birbirine çok bitişikse; bu durumda ikisini birbirinden uzaklaştıracak ameliyatlar yapılır.

Kaynak: sabah.com.tr

Hiç yorum yok