Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Düğün organizasyonu nasıl yapılır?

11 Temmuz 2018 Çarşamba

Düğününüz hayatınızın en önemli günüdür. Bu özel günde herşey kusursuz olmalıdır...

Hayatınızın en önemli adımını atarken, yaşamın kaosu içinde düğün/nişan organizasyonunuzda yardım almaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Düğün organizasyonu firmaları bu konuda en büyük destekçiniz.

Pudra.com, rüyalarınızı süsleyen, ruhunuzu yansıtan düğünlere imza atan Armoni Organizasyon şirketinin sahibi Sevgi Emekçi'den bu eşsiz gününüzü nasıl organize edebileceğinize dair bilgiler aldı.

Türkiye’de en çok rağbet edilen düğün konseptleri nelerdir? Klasik mi, gösterişli davetler mi ya da sade organizasyonlar mı? Yaz ve kış aylarına göre nasıl farklılıklar gösteriyor? 

Her davetin tasarımı davet sahibinin bütçesine göre, hayallerine ve mekanın durumuna özel olarak hazırlanır. Son yıllarda en çok arzu edilenler, mekanı tümü ile değiştirecek özel tasarımlar. Genellikle kış aylarında klasik, yaz aylarında ise parti tarzı daha modern tasarımlar revaçta.

Bir düğün konsepti nasıl oluşturuluyor? 

Genellikle evlenecek çift ile en az iki saatlik bir konuşma onların arzularını, hayallerini ve zevklerini anlamak için yeterli oluyor. Bundan sonra mevcut mekanların özelliklerini anlatıp, fotoğraflarını ve menü bedellerini sunarız. İlgilendikleri mekanları incelemek üzere randevular alıp, birlikte giderek kendilerine yardımcı oluruz.

Mekan ve menüye karar verdikleri andan itibaren de davetin tümüne ve bütçelerine bağlı olarak etkinlik planlamasını, dekor taslağını hazırlamaya başlarız. Bundan sonraki toplantımız, üzerinde konuşmak, tartışmak ve sonra detayları belirlemek üzere yapılır. Düğün mekanında hazırlanacak sunumla da etkinliğin planlanması ardından konsepti son haline getirmiş oluruz.

Bir organizasyon firmasının sağladığı kolaylıklar nelerdir? 

Şehrimizde çalışan çiftlerin yüzdesi artmış, zaman unsuru da buna paralel olarak çok değerlendi. Bizler gibi bu sektörün profesyonelleri tüm detayları planlayarak ve hazırlayarak önlerine koymakla, onlara hem zaman kaybından, hem de yanlışlıklarla yapılacak israftan kurtarmış oluyoruz.

Küçük bütçeler ile zevkli davetler verilebilir mi? Güzel bir davet için çok büyük bütçeler gerekiyor mu? 

Görkemli davetler doğal olarak büyük bütçeler gerektirir. Ama her büyük bütçeli davet güzel olacak diye de bir kaide yok. Küçük bütçelerle ama doğru tasarımlarla ve yerinde yapılan harcamalarla çok güzel butik davetler hazırlanabiliyor.

Ses ve müzik şirketlerinin organizasyondaki yeri nedir? Davette çalınacak müzik seçimlere neye göre ve nasıl yapılıyor? 

Davetlerde tasarım ve uygulama kadar diğer önemli unsur da müzik. Müzik firmalarının (orkestra veya dj) davetlerde neşeli bir ortam yaratabilmeleri çok önemli. Gençler seçtikleri müzik firmasına bir iki saat ayırarak giriş, ilk dans ve pasta müziklerini belirler ve ardından düğün süresince arzu ettikleri müzik türünü kararlaştırabilirler.

Organizasyon firmalarının bir davete hazırlanma zamanları ne kadar sürüyor? Çiftler size ne kadar önce gelmeliler? 

Mekanın tümüyle değişime uğrayacağı büyük tasarımlı düğünlerde en az 4 ay, yalnız mekan dekorasyonu ve etkinlik düzenlemesi ile hazırlanacak düğünlerde 2 ay önceden gençlerin bize müracaat etmeleri yeterli olur.

Size gelen çiftlerin isteklerini aynen yerine getiriyor musunuz? Ya da sunduğunuz alternatifler neye göre değişiyor? 

Bize düğünleri için müracaat eden çiftlerin arzularını bire bir yerine getirmemiz her zaman mümkün olmuyor. Düğün mekanının özellikleri, bütçeleri, arzu ettikleri çiçeklerin o mevsim bulunmaması gibi etkenlerle kendilerine değişiklikler öneriyor, başka alternatifler sunuyor, ancak daima müşterek noktalarda anlaşmaya varıyoruz.

Düğün hazırlığında olan çiftlere tavsiyeleriniz neler? Rüya gibi bir düğünün sırrı nedir? 

Düğün hazırlığına başlayan çiftlere en önemli uyarımız şudur: Hiçbir hazırlığa başlamadan, bizler gibi organizasyon firmalarına uğrayın, mekanları tanıyın, menülerinizi seçin, bütün bunlarda özel indirimlerden faydalanın. Tüm düğününüzü en ekonomik şartlar ve doğru ayrıntılarla planlamak için düğün organizatörlerinden yardım alabilirsiniz.

Önizleme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder