Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yatak arkadaşı mısınız?

29 Kasım 2010 Pazartesi

Seks partneri ya da yatak arkadaşı… Yani, bir çiftin sadece seks amacıyla bir araya gelmesi durumu! Amerika’dan ithal olan bu kavram ülkemizde de görülmeye başladı.

Adı konulmamış bir ilişki mi? İki tarafın sadece seks ihtiyacıyla bir araya gelmesi mi? Yoksa seks tabularının yıkılan son kalesi mi? Günümüzün en çok konuşulan, seks partneri kavramını sizin için masaya yatırdık…

Yatak arkadaşlığı anayasası
1. Resmi dili sekstir.
2. Başkenti yatak odasıdır.
3. Milli marşı ‘Prince-Cream’dir.
4. İdare şekli özgürlüktür. Hiçbir kısıtlamaya yer yoktur.
5. Seksten sonra, gecenin beraber geçirilmek zorunlu değildir.
6. Seksten sonraki gün telefon edilmesi zorunlu değildir.
7. Sahiplenmek ve kıskanmak kayıtsız şartsız yasaktır.
8. Duygular ayrılığı ilkesine dayanır. Aşkla seks birbirine karıştırılmamalıdır.
9. İki kişilik bir kurumdur. Üçüncü kişileri ilgilendirmez.
10. Bu iki kişi kendi hayatlarından sorumludur, birbirlerinin hayalarnı bilmeleri gerekmemektedir.
11. Tüm bu maddeler değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

ÇEŞİTLER

Teselli: Yıpratıcı bir ilişkiden sonra hasar görmüş bünyeler için etkili bir ilaç olabilir. Çivi çiviyi söker mantığında, geçiş döneminde bir ilişkinin tripleriyle uğraşmak yerine paylaşımın sadece seks olduğu bu ilişkiyi deneyebilirsiniz. “Two guys, a girl and a pizza’ dizisinde ‘Rebound love’ terimiyle işlenmiştir. Hasarlı bünye iyileşip yeniden sevgili ihtiyacı duymaya başlayınca sarpa sarabilir.

Kanka: Hiç o gözle bakmadığınız bir arkadaşınızla bir anda, bir kıvılcım ve ertesi sabah aynı yataktasınız. O malum geceyi unutmayı da seçebilirsiniz, arkadaşlığınızı yepyeni bir boyuta da taşıyabilirsiniz. ‘Seinfield’de Elaine ve Jerry bunu denemiş, hatta aralarında kurallar koymuşlardı. Fakat sonradan her şey daha da karmaşıklaşmıştı.

Seviyeli: İki kişi birbiri hakkında hiçbir şey bilmez, bilmek de istemez. Tek noktanın seks olması yeterlidir. ‘Sex& The City’de Carrie, seviyeli yatak arkadaşıyla sevgili olmayı denemiş ama başarısız bu deneme sonucunda seks partnerinden de olmuştu.

VIP: Sevgiliyle yatak arkadaşı arası bir durumdur. Tek paylaşım seks değildir; çiftimiz birlikte yemeğe, sinemaya hatta tatile bile gidebilir. Ama birbirlerini sahiplenmeleri belirli bir noktaya kadardır. İkisi de birbirinin hayatına müdahale etmez.

Ex’ten: Birbirine tahammülü kalmayan çift ayrılır ama seks yapmaktan vazgeçemezler. Hayatlarına birbirleri olmadan devam ederken, seks için arada bir buluşurlar. İki tarafın da beklentisi sadece seks ise ve yeniden bir araya gelme düşüncesi yoksa tercih edilmelidir.

Gizli: Çeşitlerin en kötüsüdür. İki taraftan biri, ilişkilerinin yatak arkadaşlığı durumunun ötesine geçmediğinin farkında değildir veya farkına varmak istememektedir. Paylaşımın, ağırlıklı sekse dayanmasını, aralarındaki tutkuya yormaktadır. Zaman içinde çaba ve şansla gerçek bir ilişkiye dönebilir ama bunun hiçbir garantisi yoktur.

Artılar
• Ciddi ilişkinin baş ağrılarından uzak light versiyonu
• Kıskançlığın terbiye edilmesi için başarılı bir eğitim süreci
• Sevgilisiz ego tatmini
• Tek bir kişiye saplanmak yerine aynı anda farklı kişilerle görüşebilme şansı
• Beğenilme kaygısı olmadan daha özgür seks
• İlişkiye zaman ayıramayacak olanlar için cinsel tatmin

Eksiler
• Duygusal tatminsizlik
• Kendini kullanılmış hissetme
• Toplum tarafından hoş karşılanmama kaygısı
• Aşktan beklentinin, seks dışında ortak noktalara kayması
• Duygular olmadan salt seks
• Yatak arkadaşına aşık olma riski

Önizleme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder