Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Platonik aşkınız neden sevgiliniz olmasın?

28 Kasım 2017 Salı

Çok beğendiğiniz hatta aşık olduğunuz kişinin dikkatini nasıl çekersiniz? Onun size aşık olması için neler yapmanız gerekir?

Aynı sokakta yaşıyorsunuz ya da aynı iş yerinde çalışıyorsunuz ve siz ona uzun süredir platonik olarak aşıksınız... Hala ne bekliyorsunuz? Belki o da en az sizin kadar çekingendir, belki ilk adımı sizden bekliyordur. Ya da kendinizi öyle çok kapattınızki sizden hiç öyle bir enerji almadı ve sizin farkınızda bile değil. Şimdi size fark edilmek ve onun dikkatini çekmek için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz. Kim bilir, belki de onunla sevgili olmak sandığınızdan daha kolaydır.

Kendiniz olun: Kendinizi farklı birisiymiş gibi lanse etmeyin. Tabi ki karşı koyamadığınız ve hoşunuza gitmeyen yönlerinizi göstermemeye çalışın ama bunu yaparken olduğunuzdan farklı birisi de olmayın.

İletişim kurmaya çalışın: Ortak tanıdıklarınıza onun Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara üye olup olmadığını sorun. Bu alanlardan müzik, film, genel görüş gibi pek çok konuda fikirlerini öğrenin. Daha sonra konuşmalar başlatmak için bu bilgiler çok işinize yarayabilir.

Ortak arkadaşlarınızı kullanın: Ortak arkadaşlarınızla vakit geçirdiğinde plânlarına kendinizi de dahil ettirin. Güler yüzlü olun ve bundan sonraki karşılaşmalarınızda sürekli selam verin.

Dikkatini çekin: Küçük şeyler onun dikkatini çekmek için işinize yarayacaktır. Ondan herhangi bir şeyini ödünç alıp alamayacağınızı sorun. Ayrıca abartmadan onun duyabileceği şekilde içten ve güzel kahkahalar atmak işinize yarayacaktır.

Mesafe koyun: Onu kıskandırmak, dikkatini çekmek için başkalarıyla flörtleşmeyin ve hatta insanlarla aranıza mesafe koyun. Herkese soğuk davranın demiyoruz. Sadece nerede, ne zaman ve nasıl davranacağını bilen bir hanımefendi olun.

Boya küpüne düşmeyin: Her an karşılaşabilirsiniz diye sürekli abartılı makyajlar yapmayın. Erkekler bakımlı ama doğal kadınları tercih ediyorlar.

Daraltmayın: Ona sürekli başka insanları çekiştirmeyin, şikayet etmeyin. Yardıma ihtiyacınız olduğunda yardım isteyin ama kendi başarabileceğiniz şeyler için ona minnet etmeyin.

Püf noktaları
Onunla konuşmaya çekinmeyin. En kötü ne olabilir ki?


  • Aşkın sabır ve erdem işi olduğunu unutmayın. Anlayışlı olun; onun üzerine gitmeyin ve onu dinleyin.
  • Onun yakın arkadaşlarıyla flört etmeyin.
  • Sabırlı olun. Erkekler bazen çekingen olabiliyorlar. Belki bir ilişki için hazır değildir bu yüzden onu arkadaş kategorisinde tutun.
  • Kolay elde edilir görünmeyin. Onun sizi sadece seks ve eğlenceli vakit geçirmek için istemesine imkân vermeyin.
  • Can sıkıcı ve takıntılı olmayın. Sizinle arkadaşlıktan öteye gidemeyeceğini söylerse, bu durumu sorun çıkarmadan kabul edin. Çünkü sizin vazgeçebilen olmanızı görmek istiyor olabilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder