Header Ads

Erkekler neleri çekici buluyor?


Erkekleri neyi çekici bulduğunu anlamak bazen zor olabiliyor. Ancak her erkeğin çekici bulduğu bazı özellikler var. Erkeklerin kadınlarda neleri çekici bulduğunu araştırdık.

Çoğu erkek düşüncelerini açıkça söylemiyor. Bu yüzden onların nelerden hoşlandığını anlamak da zor olabiliyor. Ama her erkeğin çekici bulduğu bazı genel geçer şeyler var ve bu özelliklere sahip kadınlarla birlikte olmaktan hoşlanıyorlar.

İşte erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu şeyler...

Korku
İlk başta kulağa pek hoş gelmese de, çoğu erkek kadınların bir şeylerden korkmuş hallerini oldukça çekici buluyorlar. Aslında bu oldukça anlaşılır bir durum. Çünkü korkmuş bir kadının karşısındaki erkek, kadını rahatlatarak kahraman rolünü üstlenmiş oluyor. Elbette çok büyük bir korkudan bahsetmiyoruz ama bir film izlerken korkan partnerini görmek ve kendisine ihtiyacı olduğunu düşünmek erkeklere oldukça çekici geliyor.

Doğallık
Elbetteki erkekler, sizi yapılmış saçlarınız, özenerek seçtiğiniz kıyafetleriniz ve makyajınızla görmekten hoşlanıyorlar. Zaten erkeklerin bakımlı kadınları daha hoş bulduğu bilinen bir gerçek. Peki, erkek arkadaşınızın sizin sabah yataktan yeni kalkmış ya da pijamalarla televizyon izlerkenki halinizi de fazlasıyla çekici bulduğunu biliyor muydunuz? Erkekler bu doğal hallerinizi gördüklerinde kendilerini size çok daha yakın hissediyorlar, bu yüzden de çok çekici olduğunuzu düşünüyorlar.

Spor
Erkekler kadınlarda çekici buldukları bir başka şey de spor. Kadınların spor yapmalarını hatta onları spor yaparken seyretmeyi oldukça seksi buluyorlar. Kadınların o yorgun ve terli halleri erkeklere, onların yataktaki hallerini anımsatıyor ayrıca kadının ne kadar güçlü olduğunu düşünmelerini sağlıyor.

Tutku
Kadınların herhangi bir şeye tutkuyla bağlı olmaları da erkeklerin çekici bulduğu şeylerin başında geliyor. Partnerinin kariyerine, ailesine ya da herhangi bir hobisine tutkuyla bağlı olması ve bunun için elinden geleni yapıyor olması erkekler üzerinde oldukça etkili oluyor. Böylece karşısındakinin ne kadar güçlü olduğunu ve istediği şeyler için neler yapabileceğini görebiliyorlar. Bu da onların size hem hayran olmalarını hem de fazlasıyla çekici bulmalarını sağlıyor.

Kibarlık
Eğer bir erkek sizi kibar bulmuyorsa, ne kadar güzel ya da akıllı olduğunuzun onun için bir önemi kalmıyor. Karşısındaki kadının kibar olması ve zarif davranışları erkekler için oldukça çekici görünüyor. Özellikle de onun ailesi ve arkadaşlarına karşı kibar olmanız sizi onun gözünde eşsiz bir hale getiriyor.

Entelektüellik
Erkekler kadınların entelektüel birikime sahip olmalarını da oldukça çekici buluyorlar. Herhangi bir konuda bilgi sahibi olup, bunu ona anlatmanız ya da onunla tartışabilmeniz size hayran olmasını sağlıyor. Ayrıca çoğu erkeğin, partnerini kitap okurken çok seksi bulduğunu da söylemek lazım.

Kararlılık
Erkeklerin kadınlara dair en çok yakındıkları şeylerden biri kararsız olmamız. Bu yüzden çabuk karar verebilen ve kararlarını hemen uygulamaya geçiren kadınları oldukça çekici buluyorlar. Belki sadece gideceğiniz yeri ya da izleyeceğiniz filmi seçmek bile erkekler üzerinde oldukça etkili oluyor.

Hiç yorum yok