Header Ads

Eşinize nasıl daha yakın olursunuz?


Kadınlar eşleriyle aynı zamanda dost olmak, eşlerinin kendilerini samimiyetle açmalarını isterler. Bu yakınlığı sağlamanın 4 yolu..

İyi bir ilişkinin göstergesi, aynı zamanda sıkı bir dost da olabilmektir. Biz kadınlar kendimizi anlatmak, dertlerimizi paylaşmak konusunda daha rahat olsak da aynı şey erkekler için geçerli olmadığında, ilişkide bir dengesizlik söz konusu olur.

Hep siz anlatır, karşı taraf dinlerse, hep karşı taraf sizin sorununuzu çözmeye çalışırsa zamanla çatışmalar doğar. Tabii bu her ilişki için geçerli değildir ama ortalama olarak böyledir diyebiliriz. Kadınlar, ilişkilerinde, eşleriyle dostluk ve samimiyet ararlar. Erkeklerin kendilerini açmalarını isterler. Bunu nasıl mı yakalayabilirsiniz?

İyi bilinen çok sıkı taktikler var. Mutlaka uygulamalısınız, yararını göreceksiniz.

Size içini dökmesini sağlayın
Eşinizin size karşı adeta bir kapalı kutu oluşundan ve size içini dökmediğinden şikayet ediyorsanız doğru zamanı henüz yakalayamamışsınız demektir. Eğer yorgunsa ya da başka bir işle uğraşıyorsa ve rahatlamak istiyorsa, ona sorularla yaklaşmanız sonuç vermeyecektir. Peki ama doğru zamanı nasıl yakalayacaksınız? Hemen yanıtlayalım…

Eşinizin size duygusal anlamda en yakın olduğu an birlikte aktivite yaptığınız zamandır. Bu, ikinizin de uykusunun kaçtığı yatak sohbetleri, parkta yürüyüş ya da birlikte bulaşık yıkama zamanı bile olabilir.

Eşinizin size açılmasını zorlaştıran davranışlardan biri, gözlerinizi sabit bir şekilde onun gözlerine dikip “Hadi anlat” der gibi yapmaktır. Konuşurken size bakması için ısrar etmeyin. Erkeklerin çoğu gözlerine bakılmadığı zaman daha rahat konuşur.

Soru sormayı sorguya dönüştürmeyin
Bazen farkında olmadan soruları art arda sıralayıp sohbeti bir sorgulamaya dönüştürüyor olabilirsiniz. Biraz sakin olmaya çalışıp emir tonu kullanmamaya, sorularınızı azaltmaya, eşinizi suçlamaya ara verseniz nasıl olur? Biz söyleyelim: Kesinlikle harika olur! “Konuş benimle!”, “Neden bana anlatmıyorsun?” demek yerine “Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?” diye sorabilirsiniz. Size karşı rahat bir şekilde açılmasını istiyorsanız ona güven ve cesaret vermelisiniz.

Kendi sırlarınızı açıklayın
Bir başkasının sırrını öğrenmenin yolu, kendi sırrınızı ona açıklamaktır. Bu, karşınızdaki kişiyi cesaretlendirir. Özellikle eşinizin paylaşmak istemediği konular hakkında kendi hayatınızdan örnekler verin ve ortak noktalar bulmaya çalışın.

Bazen susmayı deneyin
Bazen bir insanı konuşturmanın en iyi yolu susmaktır. Bu kişi eşiniz de olsa… Sürekli soru sormak yerine olayları biraz akışına bırakmayı deneyin. Susmak ve samimi bir şekilde gözlerine bakmak, iyi bir dinleyici olduğunuz mesajını iletir karşı tarafa. Böylece sizin ısrarlarınızdan dolayı mecbur kaldığı için değil, kendiliğinden ve istediği için anlatacak size derdini.

Hiç yorum yok