Header Ads

Boşanma, Hayatın Sonu Değil!


Ayrılıklar, boşanmalar tarafların hayatını olumlu ya da olumsuz etkiler. Bu nedenle ayrılmadan önce onunla ya da onsuz ne kadar mutlusunuz bunu iyice düşünmelisiniz. 

Ayrılık aşamasından sonra ise, hayata umutlu ve yeniden sarılmalı, planlı yaşamalısınız. Bugünkü yaşamınızı pozitif düşüncelerle kurmak için geçmişe ait düşüncelerinizi bir kenara bırakmalı ve yaratıcı gücünüzü başka şeyler için kullanmalısınız. Ondan çok kısa süre önce ayrıldıysanız belki kendinize dinlenmek için biraz zaman ayırmanız gerekebilir.

Kendinize iyi davranın
Bu, dönüşü olmayan bir yolculuktur ve henüz bu yolculuğu tamamlamadan kendinizi hiçbir konuda yargılamayın. Şu an zaten bu yolculuğun yükünü üzerinizde taşıyorsunuz o yüzden hiçbir konuda mükemmel olmak ya da davranmak zorunda değilsiniz.

İyi bir gelecek hayal edin
Kendinize iyi bir gelecek vaat edin. Bu düşünceyle içinizde büyüttüğünüz korkulardan kaçarak şu an yaşadığınız anda ne hissettiğinize odaklanacaksınız.

Kendinizi sınırlamayın
Bizi her zaman engelleyen bir düşünce vardır o da hayatta şu an durduğumuz yerde olmamamız gerektiğini düşünmemizdir. Unutmayın ki şu an olduğunuz yer son nokta değildir, burası sadece uzun yolculuğunuz sırasında mola verdiğiniz bir duraktır. Bir süre sonra yolunuza devam edeceksiniz.

Unutmayın, sizi ayakta tutabilecek sadece sizsiniz
Gerçekten “kim” olduğunuzu bilirseniz geçmişte kiminle birlikte olduğunuz ya da ileride kiminle olacağınızın hiçbir önemi kalmaz. Siz bu durumla başedecek kadar güçlüsünüz. Bunu her zaman kendinize hatırlatın.

Geçmişi sevgiyle anın
Hayatınıza giren herkes aslında sizin kendinizi tanımanız için size tutulmuş bir ayna görevi görür. Yaşadığınız herşeyden birşeyler öğrenmeye çalışın ve problemleri hayatınıza yöneltilen tehditler olarak değil de size verilmiş fırsatlar olarak görün.

Korkularınızı yenin
Unutmayın 'korku' her zaman kötü birşey değildir. İçinizden atmaya çalışmadan korkuya tamamen teslim olun ama daha sonra bu korkuyu serbest bırakın. Göreceksiniz ki gelecek yaşamınızda daha mutlu ve daha kendine güvenli bir kişi olacaksınız.

Hiç yorum yok