Header Ads

Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?


Aşık olunca hayatımızın değiştiğini hepimiz biliriz ama bazen gerçekten aşık olup olmadığınızı anlamanız ya da bunu kabullenmeniz zor olabilir. Aşık olduğunuzu gösteren işaretler

Bir ilişkinin başlarındaysanız, duygularınızdan emin olamamanız normal. Ancak ilişkinizin geleceği için duygularınıza netlik kazandırmalısınız. Belki de kendinize soracağınız birkaç soru, size bu yolda yardımcı olabilir. Ona aşık olduğunuzu kabul etmek için belki de sadece birkaç işarete ihtiyacınız var.

İşte aşık olduğunuzu gösteren işaretler...

Çevrenizdeki kişilerin onu sevmesini istiyorsanız
Görüştüğünüz erkeğe hoşlanmaktan daha öte bir şeyler hissettiğinizi gösteren ilk işaret, onun arkadaşlarınız ve aileniz tarafından da beğenilmesini istemeniz. Çünkü bu aslında, o kişiyle uzun vadeli bir şeyler istediğinizi ve bu süreçte çevrenizin desteğine önem verdiğinizi gösteriyor. Onu başkalarına nasıl anlattığınıza dikkat edin. Hep iyi özelliklerinden, ne kadar eğlenceli ya da olgun olduğundan mı bahsediyorsunuz? Öyleyse ortada hoşlanmaktan çok daha fazlası var.

Onunla gurur duyuyorsanız
Yaptığı en ufak şey bile size çok büyük bir başarı gibi geliyorsa ya da işindeki başarısı sizi gerçekten gururlandırıyorsa, aşık olduğunuzu anlayabilirsiniz. Özellikle sizin hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler varken onun yaptıklarına sevinebiliyorsanız, bu gerçekten ona ciddi bir şeyler hissettiğinizin işaretidir.

Onu görmekten bıkmıyorsanız
Hepimizin zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyacı olabilir. Özellikle aynı kişiyle sürekli baş başa vakit geçirmek çoğu zaman o kadar da keyifli olmayabilir. Ama onunla baş başa geçirdiğiniz bir hafta sonunun ardından, ertesi gün hala onu görme isteği duyuyorsanız bu kesinlikle aşık olmaya başladığınızın bir işareti.

Kıskanıyorsanız
"Seven insan kıskanır" cümlesi oldukça klişe de olsa bir açıdan doğru. Onun neler yaptığını, kimlerle görüştüğünü merak etmeye başladıysanız ya da çevresindeki diğer insanlar size eskisi kadar sevimli görünmüyorsa hislerinizin aşka dönüştüğünü fark edebilirsiniz. Ancak bu noktada hissettiğiniz şeyin şüphe mi, yoksa kıskançlık mı olduğunu tam olarak anlamanız gerekiyor.

Değiştiğinizi hissediyorsanız
Aşkın hemen herkes üzerindeki belki de en büyük etkisi büyük değişimler oluyor. Aşık olduğumuz zaman önceki halimizden çok farklı birine dönüştüğümüz, çok daha mutlu ve canlı hissettiğimiz bir gerçek. Ama aynı zamanda bazı alışkanlıklarınızda, hobilerinizde de değişim hissediyorsanız ya da onunla daha fazla ortak yön bulmak için uğraştığınızı fark ettiyseniz aşık olduğunuzu düşünmekte pek de haksız değilsiniz.

Kontrolünüzü kaybettiyseniz
Çoğumuz aşık olduğumuzda biraz kontrolü kaybedebiliriz. Flört döneminizdeki tüm o taktikleri, nazları artık bir kenara koyduysanız "ilk mesajı o atsın" düşüncesini bir kenara bırakıp sabah ilk iş ona mesaj atmaya başladıysanız ve bu durumun sonunu düşünemiyorsanız artık aşık olduğunuz söyleyebiliriz.

loading...

Hiç yorum yok