Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Bekar olmanın avantajları

23 Kasım 2018 Cuma

Bekarlık sultanlık mı yoksa yalnızlık mı? Yeni bir aşka yelken açmadan önce bekarlığın keyifli yanlarını keşfetmek ister misiniz? Bekar olmanın en iyi yanları!

Bekarlıktan şikayet mi ediyorsunuz? O zaman bu yazı sizin için! Bekar olmanın keyifli, eğlenceli ve sürprizli yanlarını henüz keşfetmediyseniz, çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Çünkü eninde sonunda hayatınıza biri girecek ve bekarken yapabileceğiniz pek çok şeye elveda diyeceksiniz.

Yeni kişileri keşfetmenin heyecanı, flörtleşmenin tadı ve sadece size ait olan bol vakti dilediğiniz gibi harcama lüksü her an maziye karışabilir! Hayatınızın aşkıyla tanışmak için yanıp tutuştuğunuzu biliyoruz ama o kişi gelene kadar biraz eğlenmeye ne dersiniz? Bekar olmanın avantajlarını keşfetmek için okumaya devam edin…

Yeni randevular
Bekar olmanın en heyecanlı yanı, yeni insanları keşfetmek için çıkılan randevular! Nasılsa yalnızsınız ve etrafınız bu fırsatı değerlendirmek isteyenlerle dolu. Özgüveninizi hep bu noktada tutun ve sizinle tanışmak isteyen kişileri cesaretlendirmek için tekliflere açık olduğunuz imajını verin. Unutmayın, içlerinden biri hayatınızın aşkı da olabilir.

Üstelik bekarken çıkılan randevuların eğlenceli yanları saymakla bitmez! Yeni kişileri keşfetmenin keyfi bir yana, randevu öncesi hazırlığık heyecanı, sevgili adayınızla buluşma yerinizde karşılaştığınız o ilk an, birbirinizi tanımak için sorduğunuz soruların tuhaflığı (bir ilişkiye başlarsanız sonradan hatırladıkça bazılarına çok güleceksiniz) ve tabii ki size tamamen yabancı olan biriyle yavaş yavaş yakınlaşmanın sürprizi…

Flörtleşmek
Bekar olmak özgürce flörtleşmek anlamına da gelir. Hatta içinde çocuksu bir heyecan barındıran flörtün, bekar olmanın en iyi yanı olduğunu söyleyebiliriz.

Nasılsa hayatınızda kimse yok. Gönlünüz şu an sadece size ait. İstediğinize gönül verebilir, dilediğiniz anda ve kişiyle flörtleşme heyecanını yaşayabilirsiniz. Bekarken kendinize daha fazla zaman ayırabildiğinizi düşünürsek yeni insanları keşfetmek için de bolca vaktiniz olacak. Şansınız varken bu fırsatı değerlendirin ve ilişkinin başlarında yaşanan flört heyecanını bol bol deneyimleyin.

Bol vakit
Ne zamandır okumak istediğiniz kitaplara başlamanın, bolca film izlemenin, yoga, dans, pilates gibi kurslara kayıt olmanın, yeni yemek tariflerini denemenin, yeni bir dil öğrenmenin ve daha başka bir sürü şeyin şimdi tam zamanı!

Size kalan zamanınızla yapacaklarınızın listesi saymakla bitmez. Sadece kendinize zaman ayırmak için hayatınızda sürekli ilgi bekleyen bir sevgilinin olmamasından daha iyi bir fırsat olamaz. Şu an hayatınızda kimse olmamasından yakınmak yerine, boş vaktinizin ve tüm bu anlarda keşfedeceğiniz yeniliklerin tadını çıkarın. Er ya da geç bir sevgiliniz olduğunda sadece kendinize ayırdığınız zamanın oldukça azalacağını unutmayın.

Özgürlük
Dünyayı mı gezmek istiyorsunuz? Kariyerinizde ilerlemeyi, başka bir şehre veya ülkeye yerleşmeyi ya da en azından kısa bir süreliğine başka bir yere taşınmayı mı hayal ediyorsunuz? İşte size harika bir fırsat! Bekarken tüm bunları pişmanlık ve baş ağrısı duymadan yapabilirsiniz.

Bekarlığı yalnızlık yerine özgürlük olarak görürseniz, hayatınıza biri girene kadar hayallerinizin peşinden rahatlıkla gidebilirsiniz. Bu tabii ki hayatınıza biri girdiğinde hayallerinizden vazgeçeceğiniz anlamına gelmiyor. Ama birine aşık olduğunuzda ondan bağımsız hareket etmenin, o istemese de çekip gitmenin çok zor olduğunu biliyorsunuz değil mi? Hem kim bilir, belki hayatınızın aşkı da dünyanın herhangi bir yerinde sizi bekliyordur…

Amaçlara odaklanabilme
Enerjinizin tamamını kendinize harcayabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kariyerinize odaklanabilir, eğitiminize kaldığınız yerden devam edebilir, uzun zamandır hayalini kurduğunuz hobilerinize yoğunlaşabilirsiniz.

Kalbinizi işgal eden, kafanızı dağıtan, aklınızı çelen kimse yok. Sadece siz ve bazen kendinizi çok yorgun hissettiğiniz bazen de vakit bulamadığınız için uzun zamandır ertelediğiniz şeyler var. İşte şimdi onları halletme zamanı!

Sınırsız olasılık
Hayat herkes için sürprizlerle doludur evet, ama sizin için… Bu sürprizlerin ucu bucağı olmadığını, hepsini teker teker düşünmenin mümkün olmadığı sınırsız olasılıkların söz konusu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yeni bir aşka yelken açmayı bekleyen bekar birisiniz ve karşınıza neyin çıkacağını asla kestiremezsiniz. Bunun heyecanını ve kimliği henüz belli olmayan o kişinin nasıl biri olacağını düşünmenin tadını başka bir şeyden kolay kolay alamazsınız! Henüz bir ilişkiniz yokken sizi bekleyen sürprizleri hayal etmenin keyfini çıkarın…

Sevdiklerinizle vakit geçirmek
Hangimiz hayatımızda biri varken arkadaşlarımızı ya da ailemizi ihmal etmediğimizi söyleyebilir ki? Oysa arkadaşlarla yalnız takılmanın ve ailece yapılan aktivitelere katılmanın ne kadar eğlenceli olduğunu hepimiz biliriz. Ama yine de hayatımızda biri varken öncelik her zaman onun oluyor.

Şimdi bütün bunları telafi etmek için hem enerjiniz hem de vaktiniz olduğunu unutmayın. Artık arkadaş davetlerini veya aile toplantılarını kaçırmanız gerekmiyor. Üstelik kendinizi sürekli bir tercih yapmak zorunda da hissetmeyeceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder