Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

İlişkinizde Bu Davranışlardan Uzak Durun!

21 Mart 2019 Perşembe


Güzel bir ilişkiniz var ve onu çok seviyorsunuz. İlişkinizin sağlıklı ve mutlu bir şekilde devam etmesi için dikkat etmeniz gereken bazı davranışlar var. İşte size birkaç tüyo...

Annelik

Dikkat etmeniz gereken bu noktada yanınızdaki erkeği adeta bir anne gibi sahiplenmenizden ve onu ‘şekle sokmaya’ çalışmanızdan bahsediyoruz. Siz farkında olmadan annelik içgüdünüzle ona yaklaşabilirsiniz ama bunun dozunu iyi ayarlamakta fayda var. Onun bir yetişkin olduğunu ve sizin bakımınıza değil, aşkınıza ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

Kavga ve Tartışmalara Açık Olmak

İğneleyici sözler, kırıcı laflar ve bitmek bilmeyen şımarıklık nöbetlerimiz. İşte erkeklerin bizde sevmediği davranışlardan biri daha. İlişkinizin mutlu bir birliktelik olarak devam etmesini istiyorsanız bu davranışlarınızı gözden geçirmenizde fayda var. Çünkü erkekler, kendini bu şekilde dışa vuran kadınlardan pek hoşlanmıyor. En güzeli biraz daha pozitif olmaya çalışmak.

Aşırı Sahiplenmek

Onu çok seviyorsunuz evet ama erkekler sahiplenilmekten hoşlanmıyor. Ona mal varlığınızmış ya da oyuncağınızmış gibi davranmanız ilişkiniz açısından oldukça sakıncalı. Mutlu ve seviyeli bir beraberlik yaşamak istiyorsanız onun kişisel alanlarına müdahale etmemeye özen gösterin. Ona özgürlük tanıyın ve bir birey olduğunu unutmayın.


Meraklılık

İşte bu noktada ipin ucunu biraz kaçırabiliyoruz. Cep telefonu, arama kayıtları, mesajları, mailleri, ceketinin cepleri, ajandası derken her şeyi sorgulayan, şüpheci kadınlardan biri olmamaya özen gösterin. Bu hareketleriniz ilişkinizi olumsuz etkileyecek ve karşınızdaki erkeğin sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Unutmayın erkekler de bizim gibi güvenilmek ister. Siz rahat olun ve içgüdülerinize güvenin. Eğer sizden bir şeyler saklıyorsa zaten bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Muhtaçlık

Erkeklerin hiç hoşlanmadığı, dikkat edilmesi gereken bir diğer davranışımız ‘muhtaçlık’. Onu sürekli yanınızda isteyebilirsiniz ama bunda da dozajı çok iyi ayarlamak gerekiyor. Yanınızda erkeğiniz olmadığı zamanlar da hayatı sıkıcı ve anlamsız olarak nitelendiriyor, olumlu olumsuz her şeyi onunla yapmak, her yere onunla gitmek istiyorsanız ortada biraz ciddi bir sorun var demektir. Onu aşırı sahiplenmekten ve devamlı yanınızda taşımaya çalışmaktan vazgeçin. Ona muhtaç değilsiniz. Bu nedenle sanki öyleymiş gibi hissetmeyin, hissettirmeyin. Aksi halde karşınızdaki erkek bu durumdan sıkılabilir ve ilişkiniz sorunlu bir şekilde bitebilir.

Önizleme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder