Header Ads

Monoton giden evliliğinizi tazeleyin


Flört döneminiz rüya gibi geçti. Süprizlerle dolu, her anı adrenalin ve haz yüklü bu günler evlilikte devam etmiyor mu?

Eşinize zamanla alıştıktan sonra erişilen rahatlık evliliklerde her zaman güzel sonuçlar doğurmuyor. Rutine oturan evliliğiniz bir süre sonra size sadece üstlenmeniz geren sorumlulukları hatırlatmaya başlayabilir. Dünya üzerinde birçok çiftin genel sorunu olan standart ilişki, boşanmaların artmasına ve büyük tutkularla başlanan evlilik rüyasının sonlandırılmasına neden oluyor.

Öncelikle partnerinizde göremediğiniz kıvılcımın nedeni olarak bir sıkıntısının olup olmadığını onunla konuşmanızda fayda var. Eşinizin duygularını tatmin etmemek ve bir evlilikten beklediklerini karşılamamak, onun sıkıntılarını önemsememek evliliğinizin çöküşünü hazırlayacaktır.

Bir problemi olan tarafın eşini kırmamak için ya da onun zaten bir şeyleri düşünmesi gerektiği mantığıyla hareket etmesi ve problemin konuşulmaması da ilişkiyi yıpratacaktır. Eşinizden beklentilerinizi daha düşük tutarak ilişkideki yükünüzü önce siz arttırırsanız, partnerinizdeki değişimi de göreceksiniz. Evlilikte her iki taraf içinde en itici cümlenin 'ben buyum' olduğunu da unutmamanız gerekiyor.

Monotonluk havasını acilen ortadan kaldırmak için; eşinizle çeşitli aktiviteler yapabilir, birlikte bir kursa katılabilir, her hafta için özel ve romantik bir gece kararlaştırabilir veya birlikte bir plan yaparak tatil hazırlayabilirsiniz.

En önemlisi ise yeni fanteziler geliştirmeli ve cinsel hayatınıza renk katabilmelisiniz. Onu yatakta şaşırtmanız, partnerinizde istediği ilişkinin geri geldiği hissiyatını yaratacaktır.

loading...

Hiç yorum yok