Header Ads

Sevgilinizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?


Siz de erkek arkadaşınızın davranışlarından bitkin, yılmış ve sıkılmışsanız bu öneriler tam da size göre!


Her kadının erkek arkadaşı ya da eşi hakkında bazı sıkıntıları vardır. Kimi zaman giyinişini, kimi zaman sizden daha çok vakit ayırdığı playstation oyunlarını, kimi zaman beslenme alışkanlıklarını ya da diğer birçok şeyini… Belki bu sıkıntıların hepsini bir anda değiştiremezsiniz ama bazılarını daha iyi hale getirebilirsiniz.

Öncelikle şunu unutmamak lazım! İnsanlar değişime kendileri karar vermediği sürece değişmeyi kabul etmeyecektir. Erkek arkadaşınızın ya da eşinizin rahatsız olduğunuz davranışları öncelikle net bir şekilde belirlemeli ve ona motivasyon yolu ile dile getirmelisiniz. Kadınlar erkek arkadaşlarını ya da eşlerini değiştirmeye çalıştıkları zaman bıkkın ya da yorulmuş hale gelebiliyor. Bu konuda hem kendinizi hem erkek arkadaş ya da eşinizin motivasyonunu en yüksek seviyede tutmalısınız. Eğer sadece kendimizi düşünerek bu değişimi istiyorsak dediğimiz şey hep “o” bunu yaptı ya da “o” bunu söyledi şikayetlerinden başka bir yere varamayız. Öncelikle kendimizi düşünüp ardından beklentilerimizi partnerimiz ile paylaşmalıyız.

Kendi gücünüzü geliştirin! Kadınlar partnerlerini değiştirmeyi düşündüklerinde öncelikle onların üzerinde kontrol mekanizması kurmaya çalışırlar. Bu durum ilişkinizi daha da kötüye götürebilir. Kontrol etmek yerine olayların ne olduğunu tamamen anladıktan sonra daha duygusal çözümler bulmak sizin için faydalı olabilir. Örneğin, sevgiliniz ile yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Hızlı yenen yemekler yerine konuşabileceğiniz, birlikte vakit geçirebileceğiniz ortamlar sağlayarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Sınırlarınızı oluşturun! İlişkinizi gözden geçirin ve neyin sizi üzdüğünü, neyin sinirlendirdiğini partneriniz ile paylaşın. Bu ilişkide sadece siz yoksunuz ve bunu sakın unutmayın. Duygularınız üzerine yapacağınız beraber konuşmalar ilişkinize çözüm sağlayacaktır.

İlişkilerde en önemli nokta ise, birbirinizi sevdiğinizi asla unutmayın. Birbirinizi sevdiğinizi her zaman hatırlatın ve bunu ilişkinizin temeline oturdun. Başka sorunların sevginize zarar vermesine izin vermeyin!

Kıskanıyor mu?

Erkekler kıskanmasalar bir dert kıskansalar bir dert. Bu durum biz kadınlar ne istediğimizi bilmediğimizden kaynaklanıyor.

Şu önerimizi deneyin: “Rahatsız olduğun bir konu olduğunda benimle konuşmalısın. Böylelikle aramızdaki güvenin artacağını düşünüyorum.” Bunun gibi açıklayıcı konuşun ve alttan alın. Kıskançlık, önemli bir konudur ve güvenden kaynaklandığı için ilişkinizi zedeleyebilir; eğer sorun büyükse, bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Romantizmden Anlamıyor! Kaba Saba

Kendi romantizmimize uymadığında sevgilimizin romantik olmadığını düşünürüz fakat o kendine göre romantik. Ancak siz onu değiştirebilirsiniz!

Onun davranışlarındaki incelikleri farkettiğinizi gösterip, bu konudaki beğeninizi paylaşmanız, onu romantik biri yapmaya itebilirsiniz.

Bir de onun romantiklik anlayışını anlamaya çalışın. Romantiklik kavramını ona sorun ve bu konuyu birlikte tartışın. İnanıyoruz ki birlikte mutlu bir sonuca varacaksınız! Şimdide gelelim kaba saba hareketlerden kurtulmaya bu kaba adamı kibar davranarak yontun. Size kaba davrandıktan sonra hemen tepki vermeyin siz sakinliğinizi koruyun ve konuşmak için uygun zamanı bekleyin.En önemlisi ona öyle davrandığında nasıl hissettiğinizi anlatın ve empati kurmasını sağlayın. Eğer kavga etmeden konuşamıyorsanız profesyonel bir yardım alabilirsiniz.


Onun Giyim Tarzı

Giyim tarzı sizin için kötü olabilir fakat onun için tarz olabilir. Siz giydikleriyle değil, içindeki adamla ilgilisiniz. Ciddi bir durum söz konusu ise, kendi fikrinizin dinlenmesi için, “Kırmızı kravatın sana çok yakışıyor canım, istersen yardımcı olabilirim” gibi yaklaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ona kıyafet seçiminde nasıl yardımcı olabilirsiniz? Onunla birlikte alışverişe çıkabilirsiniz burada asıl önemli nokta, kısa bir alışveriş olması, yoksa bir daha sizi yanında istemeyebilir. Gidilen yerde ben merkezli değilde eşinizinde fikri alınarak alışveriş sonuçlandırılmalıdır.

Giyim Tarzınıza Karışıyor!

Siz onun kıyafetlerine karışınca iyi o karışınca kötü. Hepimiz kadınız ve biz ondan değil, sizden yanayız, kadınlar her zaman haklıdır!

Kural sert yanıtlar yok! Esprili bir kadın olduğunuzu unutmayın ve mizahı işin içine katın. Diyelim ki mini etek giymenize söyleniyor. O sizi nasıl kızdırıyorsa sizde onu kızdırın. Mini eteğinizi giyin ve gülümsemenize devam edin.

Hiç yorum yok