Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Mutlu İişkilerin Anahtarı: Basit Kurallar

7 Mayıs 2018 Pazartesi

Mutlu ilişkiler yalnızca tesadüf eseri yakalayabileceğiniz bir şey değildir...

Mutlu bir ilişki için yapmanız gereken şey, partnerinizle aranızda muhteşem bir iletişim oluşturmak. Kadın ya da erkek fark etmez, öncelikle kendi mutluluğunuza odaklanın. Mutlu bir ilişki için bireylerin kendilerini mutlu hissetmeleri gerekir. Duygusal, fiziksel ve ruhsal mutluluğu hisseden çiftlerin ilişkileri daha kalıcı ve sağlıklı oluyor.

Eğer mutlu bir ilişkiyi yakalayamıyorsanız, partneriniz nasıl hissettiğinizi bilmiyor demektir. Kendinizi açıkça ifade edin, ne hissettiğinizi ve ne istediğinizi bilmesini sağlayın ancak bunu yaparken eleştirmekten ya da suçlamaktan kaçının.

İlişkinizi eleştirmek üzerine kurmayın. Eleştiri üzerine odaklanırsanız, partnerinizin yalnızca kötü taraflarını görürsünüz ve bu gittikçe büyür. Ancak iyi şeylere odaklanırsanız, hem siz hem partneriniz daha mutlu olacaktır.

Hemen herkesin düştüğü hata, kendi mutluluğunu partnerininki için feda etmektir ama bu yapılabilecek en büyük yanlışlardan biridir. Kişinin kendine sağlayacağı mutluluğu bir başkası sağlayamaz ve kendi mutlu olmayan karşısındakini mutlu edemez.

Her şeyi sabitleyemeyiz, dolayısıyla eğer sizin için yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, ki sadece ilişkinizle ilgili olmak zorunda değil, ilişkinizi sekteye uğratması yeterli, bunu onunla paylaşın ve yolunda gitmeyen şeyleri birlikte çözmeyi deneyin. Aynı şeyi yapmasını ondan da isteyin.

Önizleme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder