Header Ads

Sevgilinizleyken sürekli makyaj yapmayın çünkü...


İlişkilerin en korkutucu kısmı ilk randevu, bebek konuşması ya da eski sevgiliden bahsetme değildir. Kesinlikle güvenlik açığı olmasıdır, ona en yalın halinizle yaklaşmaktan korkmaktır.

Sevgi, saygı ve dürüstlük geliştirmek zaman alır ve özveri... Karşınızdaki insanın içinizi, korkularınızı, ilhamlarınızı, inançlarınızı görmesine izin vermelisiniz. Şık kokteyl elbisenizi çıkardığınızda, rahat olmalısınız çünkü partneriniz ne gösterirseniz onu görecektir. Aslında, ona hiçbir şey göstermezseniz, etrafınızda olmak için bir neden bulamaz. İnsanlar fikirlerle değil insanlarla sürdürülebilir aşk yaşar. İşte sevgilinizin karşısına makyajsız çıkmanın sandığınızdan daha önemli olduğunu ispatlayan sebepler:

1. Tamamen doğal olarak, sizi olduğunuz gibi sevmesine izin verirsiniz
Gece yatarken bile olsa makyajınızı çıkarmak korkunç bir fikir gibi geliyor olabilir. Görmek istemeyeceğiniz bir şeyi görmesinden korkabilirsiniz: İnsan olduğunuzu, gerçek olduğunuzu ya da mükemmel olmadığınızı. Gerçek olan şu ki bir insanı bütün kılan kusurlarıdır. Geniş gözenekleriniz ya da çenenizde çıkan sivilce için sizi sevmeyeceğini düşünüyorsanız, zaten yanlış insanla birliktesiniz demektir.

2. Maskesiz de güzelsiniz
En iyi ihtimalle, makyaj, doğal güzelliğinizi artırır ve oynamak için eğlencelidir. En kötüsü, kadınların güvensizliklerinden beslenen makyaj endüstrisi milyarlarca dolar kazanmaya devam eder. Gerçek olansa doğal halinizin yeterince güzel olduğudur. Makyaj bir maskedir, ne kadar akıllı, ilham verici, harika bir insan olduğunuzu ortaya koymak için günün sonunda çıkarttığınız bir maske. Favori rujunuz sizi tanımlamaz. Kim olduğunuzu ifade etmenize yardımcı olabilir ama sonuçta, sizi siz tanımlarsınız.

3. Her zaman makyajlı olduğunuzda, bu “dürüst olmaya hazır değilim” anlamına gelir
Uzun bir geceden sonra, yüzünüzdeki her şeyi temizleyip rahatlamak istemez misiniz? Biraz yorgun görünebilirsiniz ama Marilyn Monroe’nun dediği gibi “Eğer partnerin en kötü halini kaldıramıyorsa, o zaman en iyi halini de hak etmiyor demektir” Sevgilinize onunla ciddileşmeye hazır olduğunuzu gösterin, ‘en iyi halini gösterme’ aşamasını geçtiğinizi belli edin. Çünkü hiçbir ilişki sonsuza kadar kendi kendisini ayakta tutamaz.

4. Özgüven bir afrodizyaktır
Kendisinden memnun olan birisinden daha seksi bir şey yoktur. Kendinizi sevmek iyi enerji yayar ve bu enerji bulaşıcıdır. Makyajınız bir aksesuardan başka bir şey değildir.

5. Küçük kusurlarınız sizi çok daha seksi kılar
Makyaj, eğlenceli, seksi ve dönüştürücü olabilir. Ama düşündüğünüz gibi her zaman ‘kurtarıcı’ değildir. Burnunuzun üzerindeki dağınık çiller aslında oldukça seksidir. Uzun kirpikleriniz, gözlerinizi çekici kılmak için yeterlidir

6. Makyajla uyumak korkunçtur
Makyajsız olmaktan daha korkunç bir şey varsa o da geceden kalma makyajla uyanmaktır. Sevgiliniz gözünü açtığında ve karşısında her yerinize bulaşan boyalar ile sizi gördüğünde ne düşünecek sanıyorsunuz? Üstelik makyajla uyumak, uzun vadede güzelliğinize vereceğiniz en büyük zararlardan birisidir.

7. Ataerkilliğe karşı mücadele vermek için harika bir yoldur
Birilerinin size nasıl görünmeniz gerektiğini dikte etmesinden sıkılmadınız mı? Bununla savaşmanın en iyi yolu “Hayır, teşekkürler!” diyebilmektir. Neyseniz, nasıl istiyorsanız o olun. Erkeklerin ya da güzellik endüstrisinin üzerinizdeki baskısını ortadan kaldırın.

Hiç yorum yok