Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kış düğünü trendleri

1 Ocak 2016 Cuma

Düğününüz kışa kaldı ve sizin ne yapacağınızla ilgili hiçbir fikriniz yok! Endişelenmeyin!

Yaz bitti! Elinizde olmayan sebeplerle çok istediğiniz hatta her şeyini planladığınız yaz düğünü hayali, elinizde olmayan sebeplerle suya düştü. Düğününüz kışa kaldı ve sizin ne yapacağınızla ilgili hiçbir fikriniz yok! Endişelenmeyin! Buradaki fikirlerle muhteşem bir gün geçirmeniz mümkün.

Üstelik kışın çok daha romantik bir ruhu olduğunu hatırlayın. Şömineyi, kırmızıyı, karın yağışını, yavaş yanan kokulu mumları düşünün. Güzel değil mi? Kendinizi daha iyi hissettiğinize göre başlayabiliriz...

Kış düğünü renkleri
Kış düğünlerinde kullanılan geleneksel renkler kırmızı ve yeşildir. Ancak kışın en güzel rengi beyazdır. Bu seneki kış düğünleri için tavsiye edilende kırmızılar yerine ağırlıklı olarak beyazların kullanılması. Mesela masa örtüleriniz ve sandalyeye giydirilecek kılıflarınızı gelinliğinizde kullanacağınız renge bağlı olarak beyaz veya krem kadife seçin. Beyaza eşlik edecek renk ise gümüş olmalı. Tabi kırmızı ve yeşili çiçek formatında etrafa serpiştirebilirsiniz.

Çiçek seçimi
Kış düğünlerinin vazgeçilmezi olan kırmızı güller bu yıl yerini beyaz veya renkli lilyumlara bırakıyor. Güller out olmadı. İsteyenler tercihlerini yine bu yönde kullanabilirler.

Davetiyelerdeki değişiklikler
Yazın ince kağıtların kullanıldığı davetiyeler artık daha ağır ve daha kalın. Kullanacağınız font el yazısı formatında ve yazı rengi koyu mavi, çikolata rengi ve hatta patlıcan moru olabilir. Bir değişiklik yapıp bu seneki zarflarınızın rengini gümüş seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Masa üstü dekorasyonu
Kışın vazgeçilmezi masa ortasına yerleştirilen uzun mumlardır. Bu yıl uzun mumları etrafa dağıtıp masa üstlerinde uzun çiçekleri tercih edin. Bu uzun çiçeklerin altına tealight mumları yerleştirebilirsiniz. Hatta bu mumların elma ya da tarçın kokulu olması sizin ve konuklarınızın ambiansını olumlu etkileyecektir.

İsim kartları
Önemsiz görünse de aslında gelen konuklarınızın masada ilk baktıkları objedir. Kar tanesini andıracak şekilde kristale benzer bir materyalden ya da ahşaptan noel babanın arabası biçiminde yaptırabilirsiniz.

Müzik
Müzik kişisel bir seçimdir. İster sade piyano, ister 10 kişilik orkestra olsun, eğer siz dinlediğiniz müzikten zevk almayacaksanız eğlenemezsiniz. Bu yüzden müzik seçimini tamamen size bırakıyoruz fakat şunu söylemeliyiz ki, bu sene trend 4’lü Capella.

Kokteyl saati
Tavsiyemiz alkolsüz içecek olarak kışın rengi olan beyaz sıcak çikolata ya da alkollü olarak kokteyl kadehlerinde etrafı kristal şekerle kaplanmış olarak servis edilecek saketinis (Japon pirinç şarabı ve votka). Tabi isteyenler kışın vazgeçilmezi olan sıcak şarabı tercih edebilir.

Pasta seçimi
Üzeri beyaz çikolata kaplı ve taze kırmızı güllerle süslenmiş, içi çikolatalı kek arasına yerleştirilmiş böğürtlenli (kestane ya da fıstıkta olabilir) pasta bu yılın kış düğünlerinde tercih edilecek olan pastadır.

Yiyecekler
Kış düğünü yaptığınız için çok şanslısınız aslında. Yazın sıcağından dolayı çabuk bozulmasından korkularak menülerden çıkartılan ya da sıcak havalarda konuklara ağır gelebileceği düşünülen tüm yiyecekler artık menülere geri döndü. Kısıtlama yapmıyor ve seçimi size bırakıyoruz...

Balayında nereye gitmeli?
Balayı için birçok çift kışın soğuğundan kaçmayı kısacası sıcak ülkeleri tercih ediyor. Oysa bizim tavsiyemiz eşinizle bir dağ kulübesi kiralamanız, içindeki şömineyi yakıp kucak kucağa oturmanız ve bu güzel ambiansda birbirinize hiç anlatmadığınız çocukluk anılarınızı ya da aklınızdan geçenleri anlatmanız. Unutmayın, iyi ve mutlu bir evliliğin sırrı iyi kominikasyondan geçer...

Kış düğünündeki trendler ve gelenekleri hakkında bir fikir edindiğinize göre artık tek yapmanız gereken elinize bir ajanda alıp düğününüzde olmasını istediklerinizi planlamaya başlamak...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme