Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Erkekler Nasıl Kadınları Beğenir?

12 Şubat 2016 Cuma

İnsanoğlunun dünyada ilk varolduğu günden bu yana sorulan bir soru vardır. Önemli olan iç güzelliği mi yoksa dış güzelliği mi? 

Çoğu insan önemli olan iç güzelliği dese de acaba dış güzelliğin de beğenilerimizde hatırı sayılır bir payı yok mudur? Şimdi erkeklerin dünyasına girelim ve nasıl kadınlardan hoşlandıklarına değinelim.

İç güzellik ilk bakışta görülmez

Bir çoğumuz fiziksel özelliklerden çok kişilik özelliklerinin ön planda olduğunu söylesek de, biriyle ilk tanışmamızda dikkat ettiğiniz ilk şey görüntüsüdür. Erkeklerin bir kadını ilk gördüklerinde odaklandıkları şey öncelikle fiziğidir. Her insan gibi her erkeğin de kişisel beğenilerine göre karşısındakine oluşturduğu bir yargı vardır. Bu yargılar, toplumların temel normlarına ve o erkeğin zevklerine göre değişiklik gösterir. Örneğin, Ortaçağ Avrupası'nda bir erkeğin fazla kilolu olan kadınları beğenmesi daha olası iken, modern dünyanın değişen güzellik algısı ile günümüzde daha 'fit' ve deyim yerindeyse 'manken fiziğine sahip' kadınların beğenilme ihtimali daha yüksektir. Fiziksel özelliklerin yanı sıra, kadının kişiliğini yansıtan giyim tarzı makyajı gibi etkenler erkeğin kadını ilk gördüğündeki yargılarını önemli ölçüde etkiler.

Önemli olan kısım iç güzellik

Bir erkek, karşısındaki kadını tanıdıkça onun hakkındaki yargıları daha sağlam temellere oturur. Uzun soluklu lişkilerin temelinde sağlıklı diyalogların olduğu da göz önünde bulunsurulursa, erkeğin beklediği anlayışı gösteren ve onunla aynı dilden konuşan kadın daima beğenilme açısından daha şanslıdır. Yine fiziksel özellikler de de olduğu gibi, erkek kendi hayat tarzına ve beğenilerine yakın kadınlara daha yoğun ilgi gösterir. Bu yüzden, kesin kalıplara sokmak yanlış olsa da, daha anlayışlı, erkeğin deyim yerindeyse huyuna giden kadınlar beğenilme açısından her zaman bir adım öndedir.

Kilit nokta: Davranışlar

İki insanın gerek arkadaşlık, gerekse de birliktelik döneminde birbirlerine karşı olan davranışları ilişkilerinin kaderini belirleyen en önemli etkendir. Zaman zaman şahit olduğumuz gibi, fiziklsel özellikleri, yaşam tarzları ve kişilikleri birbirine ne kadar uygun görünse de çiftler ayrılabilmektedir. Bundaki temel etken ise çiftlerin davranışlarındaki uyumsuzluktur. Yani diyebiliriz ki erkekler davranış olarak da kendilerine uyum sağlayabileceğini düşündükleri kadınları beğenirler ve onlarla olan ilişkilerini daha uzun vadeli sürdürebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme