Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kadınlar aslında aşık olmazlar

28 Aralık 2018 Cuma

Kadınlar, her ne kadar erkeklere oranla daha kolay aşık olsalar da, son zamanlarda bu inanış gücünü kaybetmektedir. 

Kadınların iş hayatında daha çok yer almaları ve sosyal statülerindeki değişim ile birlikte, karşı cinsten beklentileri ve istekleri de önemli ölçüde değişime uğramıştır. Sosyo-ekonomik kültür düzeyi yüksek kadınlar, karşı cins hakkındaki düşünce ve beklentilerini daha üst düzeyde tuttukları ve aynı zamanda hayatta mutlu olmanın sadece aşık olmaktan geçmeyeceği görüşüne sahip olduklarından, eskisine oranla daha zor aşık olmaktadırlar.

Kadınlar neden aşık olmaz?

Hangi kesimden olursa olsun, kadınlar günümüzde değer görmek ve değerli olduğunu hissetmek istiyor. Kadına kadın olduğu için değer vermek, aşağılamamak, yermemek ve toplumda saygı duyulan bir varlık olarak görmek kadınların en önem verdikleri ve karşı cinste dikkat ettikleri özelliklerin başında gelmektedir. Değişen dünya şartlarında, kadın kendine daha çok değer veren bir konumdadır. Bu değeri karşı cinsten de görmek ve saygı duyulmak kadının en büyük beklentilerinin başında gelir. Bunu hissetmeyen kadın, aşık olmayacaktır.

Karşı cins tarafından ilgi alaka gösterilmeyen ve vakit ayırılmayan bir kadın, doğal olarak karşısındakine bir şey hissetmez. Kadınların en temel ihtiyaçlarından birisi sevilme ihtiyacıdır. Kadına güzel olduğunu, önemli olduğunu ve kendisiyle ilgilenildiğini hissettirmeyen bir erkek, kadına kendini aşık edemez.

Kadının ilgilendiği erkeğin, toplumda bir statü sahibi olması ve insanlar tarafından saygı görmesi, belirli bir mesleği ve meşguliyetinin olması ve işinde başarılı olması da kadının karşısındaki erkeğe ilgi ve saygı duymasını sağlar. Bu özelliklere sahip olmayan erkek, belli bir süre sonra kadının ilgi ve alakasını kaybeder.

Kendine saygısı olan, dış görünüşüne önem veren ve bakımlı bir erkek, kadınların ilgisini çeker. Temiz giyimli ve hoş kokan bir erkek kadınları kendine çekerken, tersi durumlarda kadınlar, bakımsız ve giyimine özen göstermeyen birisi ile vakit geçirmek dahi istemeyecektir.

Karşısındaki kadını dinlemeyi bilen, sadece kendini ve işini ön plana almayan, kadının fikir ve düşüncelerine saygılı olan erkekler de kadınların dikkatini çeker. Kendini üstün görmeyen ve egolarına yenilmeyen erkekler, kadınların tercih ettiği erkekler sınıfına girer. Aksi durumlarda, erkek kadın üzerindeki etkileyiciliğini kaybedecek ve kadını kendine aşık edemeyecektir.

Önizleme
Sosyal Sorumluluk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder