Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Fransız öpücüğü nedir?

4 Ağustos 2018 Cumartesi

İlişkinin ve romantizmin başlangıcı, duyguları ifade etmenin en temel adımlarından biri öpüşmek…

Fransız öpücüğü, dudaklardan çok dilin kullanıldığı bir öpüşme şekilidir. İlişkinin ve romantizmin başlangıcı, duyguları ifade etmenin en temel adımlarından biri öpüşmek… Ciğerleri güçlendirmesi, kalori yakımını arttırıp kilo verdirmeyi hızlandırması, çok sayıda yüz kasını aynı anda çalıştırıp kırışıkları önlemesi gibi faydalarının yanında uzmanlara göre öpüşmek, sarılmak ve dokunmaktan çok daha sağlıklı.

Pek çok çeşidi, tekniği hatta tekniği olan öpüşmenin en tutkulusu, Fransızlardan yadigar olan; French Kiss yani Fransız Öpücüğü. Dünyanın en popüler öpüşme tarzının kusursuz ve tutkulu olabilmesi içinse işte adım adım Fransız öpücüğü…

Fransız öpücüğü nasıl yapılır?

Öncelikle yapmanız gereken; gevşemek. Sizin ve partnerinizin gerilmesini istemiyorsanız kendinizi rahat hissetmelisiniz. Sadece Fransız öpücüğü için değil, tutkulu bir öpüşme için gevşemek şart.

Dilin başrolde olduğu Fransız öpücüğünde dilinizi kullanmaktan çekinmeyin. Kimileri için itici algılasa da tutkulu bir Fransız öpücüğü parterinizi keşfetmenin en iyi yollarından birisi...

Herkesin kendine göre bir öpüşme tarzı vardır. Söz konusu Fransız öpücüğü olunca dilinizin özgürlüğü de sizin elinizde. Çeşitli yöntemlerle dilinizi parterinizin ağzında, dudağında gezdirebilir, hızını istediğiniz gibi ayarlayabilir ve keşfe çıkabilirsiniz.

Tutku dolu bir öpüşme için ara ara parterinizin dilini yakalayıp aynı şekilde onun da yapmasına izin verebilirsiniz.


Hızlı olmaya çalışmayın. Dilinizin parterinizin dudaklarında gezinmesine fırsat vermelisiniz.

Kusursuz öpüşmenin sırrı; doğal ve kendiliğinden ilerleyendir. Her ne kadar adım adım söz etsek de kasılmadan, olayı akışa bırakmalısınız. Gevşediğiniz ve birbirinizin tepkilerini çözdüğünüz zaman daha kolay ve tutkulu bir hal alacak.

Öpüşme sırasında en sık yapılan ve en çok dikkat edilmesi gereken hatalardan birisi; nefes almak! Nefes kontrolünüzü iyi ayarlamaya dikkat edin. Uzun öpüşmelerde partnerinizin omuzuna ya da boynuna dokunduracağınız küçük öpücüklerle soluk alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder