Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Sakin olun bu sadece bir randevu

6 Mayıs 2020 Çarşamba

Online arkadaşlık sitelerine üyesiniz, ancak hayalinizdeki erkekle bir türlü tanışamıyorsunuz. Peki, kafanızda mükemmel erkeği yaratmış ve erkeklerle bu kalıba uyup uymadıklarını görmek için buluşuyor olabilir misiniz?

İlk buluşma, ikinci randevu için yapılan bir görüşmedir; evlilik görüşmesi değil. Flört bir süreçtir ve bu süreç, ilk randevu ile başlar. Eğer açık fikirli olursanız, ilişkiler açısından başarı anlayışınız değişebilir.

Eleştirel değil, meraklı olun. “Hayır”dan çok “Evet” deyin.
Kesin yargılara varmadan önce insanları tanımaya çalışın. Randevulara iyi ya da kötü diye yaklaşmak yerine, her birinden zevk almaya bakın, eğlenin. Flörte görev gibi bakmanız, size iş arkadaşı gibi yaklaşılmasına neden olacaktır. Beklentilerinizi biraz düşürün ve neler olacağını gözlemleyin. Bir randevu bir ilişki demek değildir. İlişkiler oluşturulur, bulunmaz.

Öyleyse, adımınızı atın
Muhtemelen ilk randevularınızdan sadece birkaçı ikinci randevu ile sonuçlanacaktır. Ama bu, başarısız olduğunuz anlamına gelmez. Öyleyse, adımınızı atın ve tadını çıkartın. Online randevu stresini azaltmak için yapabileceklerinize göz atmayı unutmayın:

Mükemmel yerine komik olan bir profil hazırlayın.
Aradığınız özellikleri belirtirken makul davranın, sadece sizin için kesinlikle kabul edilemez olan (örneğin, çocuk istemiyor, gibi) özellikleri belirtin.

İlginizi çeken biri ile online yazışma sürecini uzatmadan kahve içmeye çıkın.
Kahve içmek, süresi belli, bütçe dostu olduğu ve açık alanda yapıldığı için iyi bir öneridir. Online yazışmaların kısa tutulması, elektrik alamadığınız takdirde yolunuza devam etmenizi kolaylaştırır.

Buluşmanızda şu sorular aklınızda olsun
Bu insandan hoşlandım mı? Aramızda çekim var mı? Hakkında başka neler bilmek isterim? Umut verici ya da heves kırıcı noktalar hangileri? Eğer bu sorulara verdiğiniz cevaplar hoşunuza giderse, ikinci randevunuza çıkın. Ve ikinci randevunuzda da üçüncüyü belirlemek için aynı yöntemi uygulayın.

Genel olarak, ret edilmeyi kişisel olarak üzerinize alınmayın.
Biri ilk randevunun ardından ortadan kayboluyorsa, bu durum sizden çok onun kişiliği hakkında bir fikir verir. Bu rakamlara dayalı bir oyunsa, her zaman kazanan ele sahip olamazsınız. Ama her zaman yeniden oynayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme