Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Bir erkek bir kadına nasıl aşık olur?

13 Kasım 2016 Pazar

Birisinin dikkatini çekmek her şeyden önce kendinize güvenmeniz ve kişiliğinizi olduğu gibi ortaya koyabilmenizle ilgilidir. Ve sonra…

1. Kendiniz olun
Aslında verilebilecek tüm ipuçları öncelikle kendiniz olabilmekle alakalı. Eğer sahte iseniz, bir erkeği kendinize aşık edebilmenizin önemi yoktur çünkü aslında aşık olduğu kişi siz olmayacaksınızdır. Bu yüzden ne olursa olsun, kendiniz olun. Sonuçta siz de kendisi gibi davranmayan bir adama aşık olmak istemezsiniz, değil mi?

2. Görünümünüze özen gösterin
Birisine çekici gözükmek istiyorsanız, kendinizi geliştirmelisiniz. Bu demek değildir ki daha zayıf olmak için ölümcül diyetlere girmelisiniz ya da gardırobunuzu baştan aşağıya yenilemeli ya da dramatik bir saç kesimi yaptırmalısınız. Sadece içinde iyi gözüktüğünüzü düşündüğünüz giysileri tercih edebilir, bakımlı dolaşır ve en güzel gülümsemenizi takınırsanız işe yarayacaktır. Önce kendinize olan güveninizin artmasına yarayacak sonra da ona çekici görünmenize yarayacaktır.

3. Dinleyin
Erkekler kendileri hakkında konuşmayı severler ve bunu yaparken kendilerini dinleyen kadınların çekici olduğunu düşünürler. Yani bir erkeği etkilemeye çalıştığınızda konuşmaktan çok dinlemeye dikkat etmelisiniz. Kendiniz, gündelik hayatınız vs hakkında yüzde 20 konuşuyor iseniz kalan yüzde 80lik konuşmayı onun yapmasına izin verin.

4. Gülün
Bir erkeği etkilemek istediğinizde mizah anlayışı oldukça önemlidir. Esprilerini anlamanız ve gülmeniz hatta başka bir espri ile karşılık vermeniz onun oldukça hoşuna gidecektir. Üstelik gülmenin yakışmadığı kadın yoktur. Hoş bir tavır takının
Erkekler neşeli kadın sever. Kimse pesimist, negatif bir insanla vakit geçirmek istemez. Her şeye iyi tarafından bakın. İyi tavır takınan, olumlu ve ılımlı bir insan herkes tarafından ilgi ve sevgiyle karşılanır.

5. Tatlı olun
Kadınlar bazen kedi gibi davranabilir. Özellikle kız kıza takıldıkları zamanlar acımasız olabilir, dedikodu yapmayı severler. Ama bu pek de tercih edilen bir davranış şekli değildir, özellikle de erkekler tarafından. Erkekler tatlı ve hırçın olmayan kadınları severler. Bu tür davranışlar arada bir mazur görülebilse de huy haline getirilmemelidir.

6. Flört edin
Erkekler ilgi görmekten ve beğenildiklerini bilmekten hoşlanır. Saçlarınızla oynamak, ufak temaslarda bulunmak ve anlattıklarını gülümseme ve kahkahalarla karşılamak işe yarayacaktır. Eski numaralar her zaman işe yarar.

7. Farklı olun
Farklı ve eşsiz olmanız herkesin dikkatini çekecektir, erkekler dahil. Karşılaşabileceği herhangi bir kız olmadığınızı fark etmesi onun üzerinize düşmesine sebep olur. Diyalog fırsatı yakaladığınızda sıradan ve alışılageldik şeylerden bahsetmeyin. Zarif olun
Herkesin biraz karizması ve zarif bir yanı vardır. Elbette deli olduğunuz adamın etrafındayken bunu ortaya koymanız zor olabilir ama dilinizin dolanması ya da bacaklarınızın titremesine engel olmak zorundasınız. Onun karşınıza özgüveniniz ile çıkın ki etkileme şansınız olsun.

8. Fiziksel temasa ön ayak olun
Erkekler fiziksel teması sever ve dokunmak yakınlık kurmak için en hızlı yollardan birisidir. Öyleyse bir adamın dikkatini çekmeye çalışırken, oyuna temasları dahil edin. Örneğin yaptığı espriye gülerken yavaşça koluna dokunabilir ya da siz bir şey anlatırken eline parmaklarınız ile dokunabilirsiniz.

9. Bir şeyler ikram edin
Eskiler erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiğini söyler. Bunun ne kadar doğru olduğunu deneyerek görebilirsiniz. Ona yemeğe çıkmayı teklif edebilir ya da daha da iyisi onun için kendiniz bir sofra hazırlayabilirsiniz.

10. Ona özgürlük verin
Bir adam bir kadının kız arkadaşı olup olamayacağını değerlendirmeye başladığı zaman kimi testlere tabi tutar. Bu noktada yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi ona özgürlüğünü vermek olmalıdır. Çünkü eğer kendini kapana kıstırılmış gibi hissederse ışık hızıyla ortadan yok olacaktır. Yani arkadaşları ile harcayacağı, spor yaparken geçireceği ya da kendi başına ne yapmak istiyor ise ona harcayacağı zaman saygı göstereceğinizi en baştan bilmelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme