Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Erkekler kadınların nelerini yadırgar

29 Aralık 2018 Cumartesi

Erkekler en fazla kadınların açıksözlü ve içten davrananlara tepki göstermelerinden yakınıyorlar. “Kadınlar çifte standard uyguluyorlar. 

Bize her zaman açıksözlü olmamız için öğüt veriyorlar. Fakat biz açık açık buluşma teklifi yapınca ve de niyetimizin birlikte güzel vakit geçirmek olduğunu söyleyince kötü kişi oluyoruz, güvenilmez damgasını yiyoruz.”

Az ama öz olmalı

“Bir kızı tanımak istediğiniz zaman e-mail işe yarayabilir. Ama kızlar bilgisayar başına geçince öyle abuk şeyler yazıyorlar ki, onları okumakla vakit öldürmek istemiyoruz. Bir bakıyorsunuz, kız telgraf çeker gibi günlük uğraşlarını birer cümleyle anlatmış. Sonra bir de bakıyorsunuz, tam bir sayfa zırvalamış. Bu iki farklı yazışmadan bir sonuç çıkarmak çok zor.”

“Kadınlar ince vücutlu olmayı akıllarına takmışlar. Hele bir erkeğin yanında oldukları zaman bu takıntıları daha da belirginleşiyor. Başka zaman karınları acıkınca oturup bir güzel yemek yerler. ‘Ben rejimdeyim’ demekten zevk alıyorlar. Rejimde olmak, kadınlar için soyluluk ünvanı gibi.”

Önceki aşkları öğrenmek istiyorlar

Glamour Dergisi’nin araştırması, erkeklerin kadınlara sormak istedikleri sorular hakkında da bir fikir edinmemizi sağladı. Erkekler öncelikle kadının daha önce kaç kişiyle duygusal ilişkiye girdiğini merak ediyor. Kadının bu soruya doğru yanıt vermesi gerekiyor. Çünkü kadın yalan söyler de erkek gerçeği bir başkasından öğrenirse, o ilişki noktalanabilir.

Ayna tutkusu

Kadınları ayna karşısından ayrılamamakla suçlayan erkekler de aslında dış görünüşlerine çok önem verirler. “Bıyıklarımı beğendin mi?”, “Sakal bana yakışır mı?”, “Acaba saçlarımı çok kısa mı kestirsem?” gibi erkeğin dış görünüşüne ilişkin sorular çok sık gündeme gelir. Kadının bu sorulara günün modasına uygun cevaplar vermesi yerinde olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme