Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Nasıl Birisiyle Evlenmelisiniz? Ruh İkizinizi Bulun!

20 Haziran 2018 Çarşamba

Özellikle son yıllarda “Ruh eşimi arıyorum” cümlesi bir hayli moda oldu. Dünyanın bir yerinde sizin de en iyi yanlarınızı ortaya çıkartacak, birlikteyken kendinizi tamamlanmış hissedeceğiniz, sizi olduğunuz gibi kabul edecek bir erkek var mı? 

Elbette bu kriterleri tam olarak yerine getirecek biri var. Yapmanız gereken, o kişinin kim olduğuna karar vermeniz.

Ancak mutlu olun çünkü siz onu aramaya tam anlamıyla karar verdiyseniz, buluşma vaktiniz yaklaştı haberiniz olsun…

Birbirlerinden ayrılamazlar
Kimi çiftler “birbirlerinin en iyi yönlerini” ortaya çıkartırlar. Düşük bir olasılık ama belki siz de rastladınız; onları birlikte gördüğünüz her seferinde şeffaf bir sevinçle çerçevelenmiş ve ışıklı bir hale içinde olduklarını fark ettiniz… İnsan varlığının fiziksel ve duygusal boyutlarının dışındaki diğer alanlarıyla da ilgilenen “ezoterik” bilim filozoflarına göre onlar ideal eşlerini bulmuş olan çiftler. Bu çiftlerin birlikteyken, tek başlarına ulaşabileceklerinden çok daha yüksek gelişim düzeylerini yakaladıkları, insan doğasını yakından gözlemleyen ezoterisyenler tarafından iddia ediliyor. Ancak bu çiftler birbirlerinden ayrıldıklarında neredeyse yok olma aşamasına geliyor. Onların çoğu kez normal düzeyin altında sürdürülen bir yaşama tahammül ettiklerini görebiliyorsunuz.

Duygular yansıyor
“Aşkın ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi” kitabının yazarı Dion Fortunea göre çiftler, iki ayrı varlıklar değiller; tek bir bütünün iki yarısını oluşturuyorlar. Önemli olan diğer yarınızı bulmak. Bunu başarabilenlerde, iki insanın arasındaki yakın duygudaşlık ve mükemmel bağlantı, birindeki duyguların diğerine yansımasını sağlıyor.

Mükemmel bir ilişki için
Birinin üzüntüsü her ikisini de acıya boğarken, birinin neşeli olmasından her ikisi de haz duyuyor.Mükemmel bir ilişki yaşamak isteyenlere Dion Fortune tavsiyeleri şöyle: “Başkasıyla tam birleşmenin olabilmesi için benlikten tam anlamıyla vazgeçilmesi gerekir.” Bu tür bir birliktelik, benliğini aynı derecede göz ardı eden iki ruhun bir araya gelmesini gerektiriyor. İdeal eşleşmenin söz konusu olması için, örneğin eşlerden birinin kendini tümüyle vermesi ve diğerinin yalnızca alması yeterli değil.

Önizleme
Sosyal Sorumluluk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder