Header Ads

Erkekler aslında neyi sever?


Erkekler bunları sevmiyor gibi gözükse de aslında bayılıyorlar...

Erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçer derler... Peki onların kalbini kazanmak için sadece yemek mi pişireceğiz? Neler sevip sevmediklerini bir de kendi ağızlarından dinleyelim:

1. Günün ilk mesajını atmanızı seviyoruz
Her zaman diyaloğu başlatan taraf olarak erkeklerin üzerinde çok fazla baskı var. Barda sizinle konuşmaya çalışan, telefon alışverişi yapıldıktan sonra ilk araması beklenen, ilk randevuda konuşmayı başlatması beklenen hep erkekler. Bu yüzden bir sabah uyanıp ilgilendiği kadından ‘günaydın’ mesajı almak hoşlarına gidiyor.

2. Gülmenizi seviyoruz
Kahkaha en iyi ilaçtır ve erkekler sizin bu ilaçtan kendilerine günlük dozlar vermenizi severler. Hatta sizi güldürmek için bilinçli şekilde aptal gibi davranabilirler. Kendilerini incittiklerinde abartılı tepkiler verip, tek bir gülümseme için şımarık ve alaycı hareket edebilirler. Onlara bir iyilik yapın ve gülümsemenizi yüzünüzden eksik etmeyin.

3. Bizimle ilgilenmenizi seviyoruz
Genel olarak konuşursak, erkekler kadınlara dikkat etmeyi severler. Çoğu bunun için doğmuştur. Ama kendileri ile ilgilenmesi de oldukça hoşlarına gider. İhtişamlı bir şey olmak zorunda değil. Hastalandıklarında çorba yapmak ya da moralleri bozuk olduğunda sarılmanız bile yeterli. Çoğu erkek bunu kabullenmekte zorluk çekebilir ama kendileri ile ilgilenen bir partner oldukça hoşlarına gidecektir. Ve bu onun için daha çok çalışmasına sebep olacaktır.

4. Sarılmayı severiz
Tabii bu tüm gün kucak kucağa oturmaktan rahatsız olmayacakları anlamına gelmiyor. Onlar erkek, meşguller; yapmaları gereken pek çok şey var. Ama akşam televizyon izleyip kanepede otururken sarılmasını isterseniz, bunu geri çevirmeyeceklerdir. Bu yakınlık kendilerini huzurlu ve güvende hissetmelerini sağlar.

5. Duygular hakkında konuşmayı severiz
Tabii kendi duyguları hakkında değil. En azından her zaman. Sizinle duygularınız hakkında konuşmak isterler ama uzun süre değil. Bu onlara aptalca gelir. Yine de tüm gün bunlardan bahsedememeleri ilgilenmedikleri anlamına gelmiyor. Onlar erkek, kısa süreli odaklanabiliyorlar. Lütfen zayıflıklarını mazur görün.

Birçok insanın günümüzde sağlıklı bir ilişkinin nasıl bir şey olduğundan ya da “iyi” bir erkeğin ya da kadının partnerine karşı nasıl davranması gerektiğinden emin olamaması. Bu durumu netleştirmek adına, iyi bir erkeğin ilişki içerisinde nasıl davranması gerektiğine dair bir liste hazırladık:

6. Facebook’ta bizden bahsetmenizi seviyoruz
Her zaman değil. Hatta bazen bile değil. Sizi şaşırttığımızda ya da mutlu ettiğimizde bunu arkadaşlarınızla paylaşmak istediğinizi anlıyoruz ama günde 45 defa sevgilinizi sevdiğinizi paylaşmak sıkıcı. Erkek arkadaşınız da böyle düşünüyor. Kendinizi dizginlemeyi bilin ve örneğin sürprizle ilgili bir tek fotoğraf ve kısa bir yorumla yetinin.

7. Dinlemenizi seviyoruz
Yani gerçekten dinlemenizi. Erkeklerin kolay kolay kendilerini açmadığını bilirsiniz. Duygularından, korkularından, planlarından bahsetmeleri kolay ve sıklıkla karşılaşılan bir durum değildir. Bunu yaptıkları zaman gerçekten önemli bir mevzudan bahsedeceklerdir ve sizin kendilerini can kulağı ile dinlemenizi isterler.

8. Arkadaşlarınızla vakit geçirirken bize mesaj atmanızı seviyoruz
Kıskanç olmadığını söyleyen erkekler yalancıdır. En sağlam ilişkilerde bile beyinlerinin içine sürünerek giren ve onları rahatsız eden bir şeyler olabilir. Arkadaşlarınızla elbette görüşeceksiniz ama dışarıda onlarla vakit geçirirken sevgilinize kısacık mesajlar çekmeyi ihmal etmeyin.

9. Bize ihtiyaç duymanızı seviyoruz
Arabanızın lastiği patladığında, turşu kavanozunu açamadığınızda ya da uzanamadığınız raftan bir şeyler almanız gerektiğinde ve onlardan yardım istediğinizde söylenebilir, homurdanabilirler. Ama bu oyunun bir parçası çünkü itiraf ediyorlar ki kendilerine ihtiyaç duymanıza bayılıyorlar. Tabii bunu suiistimal edip sadece sizinle uğraşmalarını bekleyemezsiniz. Aranızdaki bir ilişki, tam zamanlı bir iş değil.

10. Bizi takdir etmenizi seviyoruz
Takdir edildiklerini duymaları her zaman hoşlarına gider, özellikle de sizden duymaları. Erkekler çalışmayı ve başarmayı sever. Maddi sorumlulukları ve bunları karşılamayı sever. Ama sevdikleri kadınlar tarafından takdir edilmeyi de bir o kadar çok severler.

loading...

Hiç yorum yok