Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Mutlu ve uzun soluklu bir evlilik için 11 basit numara

28 Temmuz 2017 Cuma

Evliliğin çaba gerektirdiği bir sır değil. Çiftler aslında bir ömür boyu mutlu ve sağlıklı bir evlilik sürdürebiliyor. 

Nasıl mı? İşte bunu başaranların önerileri.

1. Kibar olun
Tercih edebileceğiniz her durumda tavrınızı kibarlıktan yana koyun. Eşinize de en az yeni çıkmaya başladığınız bir yabancı kadar saygılı olmalısınız.

2. Birbirinizle olan ortaklığınızdan zevk alın
Eşiniz ve siz birbirinizin en iyi arkadaşı olun. Birlikte zaman geçirmekten keyif alın. Birbirinize karşı dürüst ve net olun.”

3. Mümkün olduğu kadar çok ‘seni seviyorum’ diyin
Mümkün olduğunca çok seni seviyorum diyin. Gerçekten. Bunu mümkün olduğunca sık söyleyin ve sadece sözde kalmasın, hissetmesini de sağlayın.

4. Dürüst olun
Aklınızı kurcalayan şeyler konusunda dürüst olun, tartışmayı kısa tutup hemen sekse geçmeyin.

5. Dış etkenleri sınırlayın
Aileleriniz elbette önemli ama artık siz kendiniz bir ailesiniz.

6. Küçük sürprizler iyidir
Onu sevdiğinizi söylemekle yetinmeyin, küçük hediyeler ya da sürprizler ile de bunu hatırlatın ve ifade edin. Duygusal bağlarınız sağlamlaşacak ve zorlukların üzerinden daha kolay geleceksiniz.

7. Mesafeler özlemenize sebep olur
Yalnız zaman geçirin. Siz ya da partneriniz birbirinizden ayrı da bir şeyler yapabilmeli, hatta kendi arkadaşları ile tatile bile çıkabilmeli. Araya giren mesafe ve zaman birbrinizi özlemenize ve daha tutkulu yaklaşmanıza sebep olur.

8. Gerçekçi olun
Karım ve ben birbirimizi çok sevdiğimizi biliyoruz. Kimse bir başkasının isteklerine yüzde yüz karşılık veremez ama yüzde 80’ini karşılamaya çalışmak da önemlidir.

9. Birbirinize değer verin
Küçük şeylerin ne kadar önemli olduğunu unutmayın, küçük bir kompliman gibi. Birbirinizi garantilediğinizi sanma yanılgısına düşmeyin.

10. Kendiniz olun
Elbette ‘biz’ olmanın önemini bilmelisiniz ama aynı zamanda her zaman bir ‘ben ve sen’ olacağını da unutmayın. Birbirinizle iyi anlaşmanız ve ortak fikirlere sahip olmanız güzel ama bazen farklılıklara düşeceksiniz ki bu çok doğal.”

11. Hiçbir evlilik mükemmel değildir
Hiçbir şey sonsuza dek mükemmel kalmaz. Anlaşmazlıklar yaşanacak. Bazı anlar gelecek eşinizin söylediği ya da yaptığı bir şey sizi incitecek. Mutlu ilişkilerde çiftler bunları konuşarak hallediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder