Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kadınlar için aşk tüyoları

25 Ekim 2017 Çarşamba

Tüm ilişki boyunca bu öğütler aklınızda bulunsun, böylelikle kendi değerinizden bir şey kaybetmeyin!

Flört ederken bazen kendimizi kaybediyoruz, en başında nasıl bir insandık unutuyoruz. Partnerimize o kadar fazla şeyi veriyoruz ki, en nihayetinde kimliğimizi kaybettiğimizi, hatta onunkiyle birleşmeye başladığını fark ediyoruz.

Bu ilişki denilen sisli puslu şeyin içindeyken, böyle şeyler yaşanmaması için tam 5 tane öğüt derledik. Tüm ilişki boyunca aklınızda bulunsun, böylelikle kendi değerinizden bir şey kaybetmeyin diye!

Kıymetinizi bilmeyen birinin peşinde koşmayın!

Size sahip olduğu için ne kadar şanslı olduğunu görmeyen biri size sahip olmayı hiç hak etmiyordur. Emin olun ki siz en iyisini hak ediyorsunuz. Size hak ettiğiniz değeri veremeyecek biri için vaktinizi harcamayın. Bunun, diğerinden daha iyi olmakla falan alakası yok, her insan değerlidir ve bu değere göre yaşamalıdır. Değerinizi bilmiyorsa, siz de onu tanımayın!

Mutluluğunuzu sağlayabilecek bir tek kişi var; o da sizsiniz.

Elbette ki bir partner mutlu olmanıza katkı sağlayabilir ama onun yegane işi sizi mutlu ve memnun etmek değil. Mutluluk işi tamamen sizin ellerinizde, sizinle başlar ve siz istemedikten sonra gerçekleşemez. Zaten, siz kendinizi mutlu edemiyorsanız, başkaları nasıl mutlu etsin. Boşluğu dolduracak biri yerine, önce kendinizle sağlıklı bir ilişkiniz olsun, yalnızlıkla da mutlu olmayı öğrenebilin ki, partnerinizle ilişkiniz de bir o kadar doyurucu olsun.

Size saygılı davranmayan birine asla anlayış göstermeyin

Bir başkasının sizi üzmesine, duygusal olarak, zihinsel olarak veya fiziksel olarak incitmesine asla ama asla izin vermeyin. İlişkide görmeniz gereken tek şey sevgi, saygı, kibarlık ve bunların dışında göreceğiniz hiçbir şey kabul edilebilir ve anlayış gösterilebilir davranışlar değildir. Nokta!

Kimse için asla değişmeyin!

Elbette ki hayatta iyiye doğru değişimler olacaktır ama, kimse için inançlarınızı, değerlerinizi, fikirlerinizi, görüşlerinizi değiştirmeyin. Bu kısaca şu demek; sizi olduğunuz insan olarak kabullenmiyor ve de değiştirmeye çalışıyor. Zaten size değer verse, kusurlarınıza varana kadar her parçanızı bütünüyle sevebilirdi, böyle düşünün.

Siz kendinize yeterlisiniz.

Her şeye de, kendinize de, herkese de yetersiniz. Bunun dışında bir şeye sizi kimsenin inandırmasına izin vermeyin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder