Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Erkekle kadının farkları

21 Kasım 2017 Salı

'Erkekler Mars'tan kadınlar Venüs'ten' terimini doğrulayıp kadınla erkeğin farkını gösteren 10 basit hareket...

Poz vermek
Erkekler fotoğraflarda mümkün olduğunca büyük görünmeye çalışırken kadınlar küçük ve zarif gözükmeye dikkat ediyor. Kadınlar hem kollarını hem de bacaklarını önemsiyorlar, erkekler ise güçlü gözükmeye özen gösteriyorlar.

Bir objeyi tutmak
Kadınlar çoğu zaman nesneleri iki elle ve aşağıda tutarken erkekler genellikle tek elle tutmaya çalışıyor. Tuttukları nesne çok ağır olsa bile bunu güçlü olduğunu göstermek için yapıyorlar.

Elleri göstermek
Çoğu kadın, manikürlerini veya cildinin güzelliğini göstermeye çalışır; bu nedenle çoğunlukla ellerini aşağıda ters biçimde gösterir. Erkekler için boyut ve bütünlük daha önemlidir ve bu yüzden avuç içlerini gösteriyorlar.

Arkaya dönmek
Bir erkeği ve bir kadını çağırdığınızda çok farklı şekillerde size döndüğünü görebilirsiniz. Erkekler bütün bedenini çevirirken, kadınlar sadece başlarını çeviriyor.

Tişört çıkarmak
Tişört çıkarırken, erkekler vücudunun en güçlü gördükleri kısmı yani kollarını kullanıyor. Kadınlar ise tüm vücudunu kullanıyor.

Oturmak
Kadınlar otururken bacak bacak üzerine atarlar, erkekler ise çoğunlukla bacaklarını yayarlar. Bu bize 2 şey söyleyebilir; birincisi, pelvis yapısındaki fizyolojik farklılıklar yüzünden erkekler ve kadınlar farklı şekilde otururlar. İkincisi, erkekler hakimiyet ve üstünlüğünü göstermek için bacaklarını yayarken kadınlar tevazularını göstermek için bacak bacak üstüne atıyor.

Top atmak
Erkekler bir eliyle kafalarının arkasından top ya da bir nesneyi atarlar. Kadınlar, ağırlıklarının hepsini kullanarak, iki eliyle bu eylemi yapıyor.

Öksürmek
Erkekler öksürdüklerinde ağzını yumrukla kaplarlar. Kadınlar avucunun kenarını kullanıyor ve hafifçe kafalarını çeviriyorlar.

Esnemek
Erkekler esnediğinde yalnızca bir elini kullanır. Bununla birlikte, kadınlar genellikle elleri daha küçük olduğu için iki elini kullanır.

Saç düzeltmek
Bunun nedeni çok basit; erkeklerin saçları genelde daha kısa olduğu için genellikle tek el kullanır. Fakat kadınlar saçlarının her ince telini düzeltmek adına iki elini de kullanır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder