Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Online flört etmenin 9 artısı ve eksisi

20 Aralık 2017 Çarşamba

Günümüzde yeni insanlarla tanışmanın birçok yolu var. Bunlardan birisi, tüm acı ve tatlı yönleriyle internet aracılığıyla yapılan flört. Online flört etmenin denenmiş ve görülmüş 9 artısı ve eksisi.

Artı: Çeşitlilik
Online flörtün artılarından birisi, internet alemindeki çeşitlilik. Birçokları için erkek çeşitliliği büyük bir artı. Tek bir yerde birçok farklı ve özgün erkeğin olduğu bir topluluğa katılmayı kim istemez ki? Tek bir tık ve tonlarca insanla tanışma fırsatı!

Eksi: Risk
Ne olursa olsun karşınızda gerçekte kim olduğunu ASLA bilemezsiniz. Yüzünüzün kızarmasına yol açan o harika erkek, aslına 55 yaşında bir amca olabilir. Hislerinizin sizi ele geçirmesine izin vermeden önce onunla Skype’tan konuşmayı deneyin. Numaranızı hemen vermeyin – riskli ve tehlikeli olabilir. Önce site üzerinden konuşun, daha sonra karşınızdakinin iddia ettiği kişi olduğundan emin olmak adına Skype araması yapın.

Artı: Seçici olma fırsatı
Online flört, size ‘erkekte aradığım kişilik ve özellikler’ listenizi kullanabilmeniz için olanak sağlar. Bu şekilde düşünmekten ve seçici olmaktan utanmayın, bu yaklaşım, sığ değil; akıllı bir kadın olduğunuzu gösterir. Çok güzel bir kadınsınız ve harika bir erkeği hak ediyorsunuz!

Eksi: Alenen ortada olmak
Online olmak, kendinizi neredeyse çıplak hissetmenize sebep olabilir; çünkü internette alenen gözler önündesiniz. Profilinize yalnızca paylaşmaktan rahatsızlık duymayacağınız kadarını yazın ve “Hey, naber?” değil; yalnızca “Merhaba.” diyen profil resimlerini tercih edin. İnternet dünyasında tonlarca ürpertici insan var; dikkatli olun.

Artı: Muhatabınızı tanıyabilme olanağı
Çoğu insan, bir ilişkiye başlamadan önce iki tarafın da birbirini iyice tanıması gerektiğini düşünür. Aceleye ne gerek var ki? İlişki çok hızlı başlarsa, çoğunlukla çabuk biter. Karşınızdakiyle fiziksel olarak yakınlaşmada da aceleye gerek yok. Online flört, size bir şeylere başlamadan önce karşınızdaki erkeği tanıyabilme fırsatı sunar.

Eksi: Uzun mesafeli ilişkiler
İnternet üzerinden harika potansiyeli olan bir erkekle tanıştığınızı, Skype üzerinden konuştuğunuzu ve hatta ara sıra yüz yüze görüştüğünüzü farz edin. Ancak kötü haber şu ki sizden kilometrelerce uzakta yaşıyor. Nasıl ilerleyeceksiniz? Online flört, dışarıda kimlerin olduğunu görmenin harika bir yolu; ancak sizi çok zor bir durumun ortasına düşürebilir. Ya cidden birlikte olmak istediğiniz bir erkekle tanışırsanız; ancak bu erkek başka bir ülkede yaşıyor olursa?

Artı: Karşınızdakini sosyal medya üzerinden kontrol edebilme olanağı
Sosyal medya hem nimet, hem de lanet. Kimi ilişkiler, ‘bir şeyler’ sosyal medyaya sızdığından zorluklar yaşayabiliyor. Ancak yeni bir kişiyi tanımaya çalıştığınız zamanlarda, sosyal medya onu gerçekten tanıyabilmek için kullanacağınız güçlü bir araç haline gelebilir. Sanal ortamda okuduğunuz her şey elbette ki doğru değil; ancak profiline göz atarak karşınızdaki kişinin hayat tarzı hakkında biraz fikir edineceğiniz kesin.

Eksi: İstenmeyen ilgi
Sanal dünyada birçok tekinsiz insan var ve kesinlikle dikkatli olmanız gerekiyor. Profilinize aradığınız kişilik özelliklerini ya da tanışmayı istemediğiniz insan türleri hakkında bir şeyler yazsanız da muhatap olmak istemeyeceğiniz kişilerden mesajlar alacağınız kesin. Kimi sitelerde belirli tipleri ve yaş aralıklarını filtreleyebiliyorsunuz. Ancak kullandığınız sitede böyle bir hizmet yoksa eğer, istenmeyen ilgileri görmezden gelin ya da onlara nazikçe ilgilenmediğinizi söyleyin.

Artı: Yeni insanlarla tanışarak vakit geçirmek
Yeni insanlarla tanışmak keyiflidir – iltifatlar almak ve on beş yaşında bir genç gibi sevinebilmek çok heyecanlı. Rahat olduğunuz bir anda basitçe zaman geçirmek için online olan herhangi bir kişiyle konuşmakta hiçbir sakınca yok!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder