Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

25 Ocak 2018 Perşembe

Havlu kenarlarında kullanılan iğne oyaları her zaman her çeyizde aranan motifler arasında yer alıyor. Kadınların en çok sevdiği ve beğenerek kullanmaya devam ettiği bu ürünlerden iğne oyası havlu kenarı modelleri her zaman baş tacı olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. İğne oyası yapması biraz oyalı gibi görünse de, aslında el becerisi geliştiği sürece her zaman kolaylıkla yapılabilen ve motifleri de kolaylıkla çıkarılabilen modellerdir. Havlu kenarlarının yanı sıra daha pek çok yerde motif olarak kullanılabilen iğne oyaları en çok havlu kenarlarına yakışır.

Özellikle de iğne oyası havlu kenarı motifleri sade, sevimli ve küçük çiçek motifleri taşıdığında el havluları yerine, küçük mutfak havlularında kullanımı tercih ediliyor. Görsel şıklığa sahip olan bu modeller sayesinde evinizin dekorasyonuna da görsel zenginlik katabilirsiniz.

İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri Nasıl Çıkarılır?

İğne oyası havlu kenarı modelleri oldukça yapımı zor görünen modellerdir. İğne oyası yalnızca bir nakış iğnesi ve yalnızca bir iple yapılan oya çeşitlerine sahiptir. Hem yazma ve tülbent kenarlarında kullanılan, hem çeyizlik ve kullanmalık nevresim takımları ve yorgan takımlarında kullanılan iğne oyası motiflerini çıkarmak için çevrenizde yapan kişilerden yardım alabilir ya da buna dair anlatımlı ve resimli videolar izleyebilirsiniz. Her zaman en iyi şekilde öğrenmek içinse basitten zora doğru bir yol izlemelisiniz. Basit motiflerden başlayarak ilerleme kaydettiğinizde, zor gelen aşamaları da rahatlıkla aşabileceğinizden emin olabilirsiniz. Ortaya çıkan motifleri ve desenleri gördüğünüzde kendinizle gurur duyacak ve daha fazla çeşit yapmak isteyeceksiniz. İp seçiminde de mutlaka kaliteli bir seçim yapmanız sağlıklı bir sonuca ulaşmanız açısından önem taşıyacaktır. Ayrıca tığ seçiminde de kaliteye önem vermeniz gerekir.

İğne Oyası Havlu Kenarı Modellerinde Hangi Motifler Bulunuyor?

İğne oyası havlu kenarı modellerinde genellikle çiçek figürleri, isim yazılı figürler ya da geometrik şekiller karşımıza çıkıyor. Ancak daha çok havlu kenarlarında kullanılan bu motiflerde çiçekler daha fazla göz önünde bulunuyor. Böylelikle kullanımları da hem estetik hem de kolay oluyor. Minik mutfak havlu kenarlarında daha çok kullanılması tercih edilen iğne oyaları, havlularda bulunan işlemelere, şekillere ya da desenlere göre uyduruluyor. Böylelikle kullanımı çok daha zevkli oluyor ve mutfak dekorasyonlarınıza da uyum sağlamış oluyor. Sizler de severek kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. Oya modelleri incelendiğinde desenler görsel kaliteyi oldukça etkiler. Bunun için şık desenler oluşturmaya, iyi iplik kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder