Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Arkadaşlık Sitelerinde Etkileyici Muhabbet Nasıl Kurulur?

25 Nisan 2018 Çarşamba

Arkadaşlık siteleri, son zamanların en çok sosyal ortamını internete taşıyan alanlardır. Türkiye’de en popüler olan siteler ve uygulamalar, Club505, Siberalem ve Tinder diyebiliriz. Tüm bu sitelerin kendilerine göre kitleleri var ve buralardan arkadaş edinmek oldukça kolay olmaktadır. İstanbul’dan arkadaş bulmak isteyen kişiler de arkadaşlık sitelerini tercih ederek kolaylıkla arkadaş edinebilmektedir. Zengin ya da seçkin bir partner için Club505’i, evlenecek muhafazakar bir eş için Siberalem’i, tek gecelik bir heyecan için de Tinder’ı tercih edebiliyorsunuz.


Arkadaşlık sitelerinde tanımadığınız kişilerle muhabbet etmek ve arkadaşlığın yanı sıra sevgili edinmek de oldukça kolaydır. Etkileyici bir muhabbet ortamı kurarak, karşınızdakinin ilgisini çekebilir ve sonrasında da arkadaş edinebilirsiniz. Belki de bu arkadaşlıklarınız zamanla uzun bir ilişkiye dönüşebilir. Gelelim iyi bir muhabbet ortamında etkileyici bir şekilde konuşmaya.

Karşınızdaki kişiyi etkilemek istiyorsanız ilgi çekici bir şekilde muhabbete girmeniz gerekmektedir. “Merhaba. Selam. Naber? Nasılsın? Nasıl Gidiyor?” gibi girişler genel olarak cevapsız kalmaktadır. Zira oldukça basit bir şekilde muhabbete girmek, sizin sıradan bir kişi olduğunuzu ifade etmektedir. Bu nedenle karşınızdaki kişi tarafından fazla umursanmazsınız ve cevap alamazsınız. Ancak karşınızdaki kişinin profilini inceler ve buradan ilgi alanlarını ya da burcunu veya da onun ilgisini çekebilecek bir unsur bulur ve bundan bahsederek muhabbete giriş yaparsanız, mutlaka cevap alacaksınızdır.

Güzel bir giriş yaptınız, karşınızdaki kişi de size cevap verdi. Şimdi buradan sonrası çok önemli. Eğer ilk başta karşınızdaki kişinin ilgisini çekemezseniz, bir daha hiçbir zaman o kişinin ilgisini çekmeniz mümkün değildir. Bu nedenle cümlelerinizi özenle seçmelisiniz.

Muhabbet Ederken İzlenmesi Gereken Yol<

En iyi arkadaşlık sitesinde muhabbet ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki kendinizi ön plana çıkaracak ve kültürlü bir birey olduğunuzu gösterecek şekilde konuşmalarınızı gerçekleştirmenizdir. Böylece daha etkileyici olabilirsiniz.

Karşınızdaki kişinin ilgi alanlarından bahsetmeniz, her zaman daha fazla dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Ancak eğer karşınızdaki kişinin ilgi alanı sizin pek bilmediğiniz bir konu ise bu konudan bahsetmeniz sizi zora sokacaktır. Zira bir noktada tıkanacak ve söyleyecek bir şey bulamayacaksınız. Bu nedenle sizin de bildiğiniz bir konu olmalı ve bu şekilde konuşmaya devam etmelisiniz. Sonrasında karşınızdaki kişinin dikkatini çekmeyi başaracaksınız.

Artık dikkat de çektiğinize göre, etkileme adımına geçebiliriz. Karşınızdaki kişinin etkilenmesi için kendinizden de bahsetmeye başlayabilirsiniz. Ancak onun ilgisini çekecek özelliklerinizi söylerseniz karşınızdaki kişiyi etkilemeyi başaracaksınız. Böylece yeni bir arkadaşlık ya da ilişkinin başlangıcının en sağlıklı adımını atmış olacaksınız.

Karşımdakini Etkilemek İçin Başka Neler Yapabilirim?

Karşınızdakini etkilemenin bir diğer yolu ise profilinizi oldukça güzel bir şekilde hazırlamaktan geçmektedir. Kendinizi ön plana çıkarmanız ve zengin göstermeniz, arkadaş arayanların ilgisini rahatlıkla çekebilmektedir. Profilinizde yer alan biyografi kısmına kendiniz hakkında birçok özellik ekleyerek de dikkat çekme ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

Club505 arkadaşlık sitesi, arkadaşlıklarınızı en sağlam şekilde kurabileceğiniz bir site olarak hizmet vermektedir. Birçok arkadaşlığın yanı sıra tek gecelik ilişki ya da uzun ilişki kurmanız mümkün olmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder