Son yazılar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Hakkında

6 Nisan 2018 Cuma

İnsanoğlunun var olduğu günden bugüne ciddi anlamda ilerlemeler kaydedilmiş durumda. İnsan düşünen bir varlık olması sebebi ile sürekli olarak yeni keşiflerde bulunuyor ve ürünler icat ediyor.

20. yüzyılın en önemli buluşu ise hiç şüphe yok ki, bilgisayar ve internet. İnternetin ortaya çıkması ile beraber sınırlar ortadan kalkmış durumda ve bunun yanı sıra farklı meslek alanları da hayatlarımıza girmiş durumda. İşte bunlardan birisi de SEO danışmanlığı ve biz bu yazıda bu konuya ana hatları ile bakmaya çalışacağız.

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı uzmanlar tarafından geleceğin mesleği olarak gösteriliyor ve son yıllarda ülkemizde de birçok firma ve birey bu alanda hizmet almak istiyor. En basit ifade SEO danışmanlığının SEO alanında verilen danışmanlık hizmeti olduğu söylenebilir. Yani kişinin SEO hakkında bilgi ve birikimlerini belli bir ücret karşılığında bu hizmete gereksinim duyan insanlar ile paylaşabilmesi durumudur.

Ama bilmeyenler açısından SEO sözcüğünün de ne anlama geldiğini ifade etmek gerekirse SEO ifadesi Search EngineOptimization sözcüklerinin kısaltması olup Türkçe ‘ye çevrildiğinde arama motoru optimizasyonu anlamına gelir.

SEO Danışmanlığı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web sitesi olup, web sitesi üzerinden ürün tanıtımı ve/veya satışı yapanlar iiçin hayati önem olan SEO  kavramı kişilerin eğer bu alanda bir eğitim almamışlar ve belli bir birikimleri yoksa tek başlarına halledebilecekleri bir olgu değildir. O yüzden mutlaka bir SEO danışmanlığı hizmeti alınması gerekir ama bu hizmet rastgele alınabilecek bir hizmet de değildir ve aşağıdaki hususlara dikkat etmek gerekir.

  • Üstte de kısmen belirtildiği gibi mutlaka bu alanda eğitimli ve donanımlı kişi ve/veya kurumlardan bu hizmet alınmalıdır.
  • Sizin işinizi bilen, doğru kavrayan bir insan olmalıdır zira bazı işkolları özel uzmanlık gerektirir ve kişinin aldığı eğitim yetmeyebilir.
  • Her şey danışmana veya danışmana bırakılmamalı ve gerekli bilgi alışverişi ile çalışılmalıdır.
  • Çalışan firma veya kişinin yenilikçi, vizyon sahibi, konusuna tam hakim olduğundan emin olunmalıdır.
  • Mutlaka referanslar görülmeli ve incelenmelidir.
  • Fiyat konusu asla ilk planda olmamalıdır.
  • Nasıl bir çalışma programı olacağı önceden belirlenmelidir.

Diğer Önemli Detaylar

Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda SEO danışmanlığı güvenle alınabilir. Doğru bir SEO uzmanı ile çalışıldığında ise firmanın arama motorlarında üst sıralarda çıkması, doğru müşteri gruplarının yönlendirilmesi, hedef kitleye en kısa zamanda ulaşılması ve satışların yükselmesi kolayca sağlanır ama tam tersi bir durumda işlerin kötüye gitmesi gibi ciddi bir risk vardır. O yüzden mutlaka SEO alanında danışmanlık alınmalı ama ince elenip, sık dokunmalıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder